Babice nad Svitavou : Ochoz u Brna 2 : 1 (1 : 0):

Babice nad Svitavou : Ochoz u Brna 2 : 1 (1 : 0)

Sestava: Gronich Pavel - Čábelka Lukáš, Šnajdr Daniel (Učeň Pavel), Šváb Václav, Klemensevič Lukáš (Junek Martin) - Petrjánoš Marian, Dohnal Martin, Mlejnek Jiří, Hrazdíra Vít - Trávníček Radek, Klemensevič Ivoš
Branka za Ochoz: Čábelka Lukáš
Za příjemného počasí a početnou diváckou kulisou jsme v neděli nastoupili v derby proti domácímu celku v Babicích nad Svitavou. Jako vždy velice vyhecované utkání se odehrálo v naprosté slušnosti obou celků. Bez zákeřných faulů, hádek apod. Do Babic jsme přijeli v roli papírového favorita. Po jasném vítězství z domácího duelu proti Ořechovu, byl cíl naprosto jasný, vyhrát i přes absence dlouhodobě zraněných Kuby Sapáka a Kuby Řičice a pro tohle kolo i bez Jirky Malendy.
Chtěli jsme do zápasu vstoupit útočně a hlavně, co nejdříve vstřelit branku. Opak ale bylo to, co se dělo hned od úvodních minut. Domácí na nás vyrukovali nebezpečnými útočnými výpady a ve čtvrté minutě poprvé hasil Gronich, když v tváří v tvář čelil prvnímu průniku domácího útočníka do pokutového území, ten jej však trefil pouze do nohou. Za chvilku obdobná situace, průnik po pravé straně a nastřelený centr před naší bránu, který naštěsí prolétl našim vápnem. Stejná situace o minutu později, avšak z druhé strany. Gronich nastřelený centr pouze vyrazil. První rána pro nás byla 6. minuta, kdy kvůli poraněnému lýtkovému svalu odstoupil stoper a kapitán Dan Šnajdr. Na jeho místo se stáhl z útoku Ivoš Klemensevič, který na tomto postu ještě nedávno hrával. Na nepříliš dobrý vývoj zápasu jsme ještě dokázali zareagovat. Ve 12. minutě byl před vápnem domácích faulován Víťa Hrazdíra. Míč si postavil Martin Dohnal, ale jeho střelu domácí gólman pěkným zákrokem vyrazil na roh. Ještě z tohoto rohu jsme měli možnost skórovat, ale míč proletěl skrumáží na hlavu překvapeného Jirky Mlejnka , který už nedokázal míč usměrnit do sítě a poslal míč nad. Domácí měli v této fázi problémy v obraně, kterých jsme se snažili využít . V 15 minutě se už do šance dostával po pěkném uvolnění Radek Trávníček, ale míč při zakončení vůbec netrefil. Domácí nám však stále nebezpečně zatápěli svými rychlými protiútoky, nestačili jsme obsazovat střed hřiště a umožnili tak soupeři rychlý přechod do protiútoku i přes to, že jsme věděli, že tohle je jejich silná stránka. Dostávali se do přečíslení a vytvářeli si slibné příležitosti. V 17. Minutě Ivoš Klemensevič na dvakrát zablokoval zakončení již v našem pokutovém území. O chvilku později Gronich čaroval, když opět pronikl domácí hráč až moc jednoduše do našeho vápna a jeho přesnou přihrávku před bránu zakončoval jeho spoluhráč hned z první, Gronich v pádu střelu z téměř malého vápna jednou rukou vyrazil a a vyražený míč napodruhé chytil. Akce jako přes kopírák zatažený míč po lajně a přihrávka před naší bránu. Domácí útočník si jej tentokrát zpracovával a doslova protlačený míč přes naše obránce Gronich na brankové čáře reflexivně zachytil. Další rána z pohledu zraněných přišla po 20. minutě, kdy pro nakopnutý kotník musel odstoupit Lukáš Klemensevič. Ještě jednou jsme mohli odpovědět na nedobře se vyvíjející průběh zápasu, po pohledné akci byl faulován Jirka Mlejnek a trestný kop z 20-ti metrů si postavil opět Martin Dohnal. Jeho pokus prakticky do stejného místa opět pěkným zákrokem domácí gólman zneškodnil. O chvilku později se po kombinaci Radek Trávníček Martin Dohnal a zpět Radek Trávníček, se poslední jmenovaný jednoduše bodlem opřel z 25-ti metrů do míče a ten jen těsně minul levý růžek branky domácích. To ovšem z naší strany bylo v první půli vše. Nadále si vytvářeli šance domácí až přišla 34. min, kdy naše zbytečná ztráta na středu hřiště vyslala domácí do rychlého brejku. Domácí útočník zatáhl míč z pravé strany do našeho vápna a přihrávkou pod sebe našel naprosto neobsazeného svého spoluhráče a ten nedal Gronichovi z bezprostřední blízkosti šanci a z první zasunul míč k tyči naší branky -1: 0. Kdo čekal, že nás obdržená branka vyhecuje do vyšších obrátek, se mýlil, nadále jsme příliš mnohokrát ztráceli jednoduché míče a do útoku jsme byli naprosto bezzubí. Zatím co domácí si vypracovávali brankové příležitosti, jako na běžícím páse. Jen za první poločas zahrávali 8 x rohový kop a 3 trestné kopy, které ohrožovaly naši branku. Naštěstí do poločasu již branku nevstřelili a odcházelo se na přestávku pro nás nelichotivém avšak zároveň i lítostivém stavu 1:0 pro domácí.

Druhý poločas nepřinesl žádnou změnu, i když se někteří naši hráči pokoušeli z výsledkem něco dělat. Nemohli jsme se dostat do zakončení a když už jsme vystřelili na bránu, byly to střely v rámci propagačních. Zato domácí byli na koni a hned v 53. minutě se řítil ůtočník sám na naši branku, jeho pokus o obstřelení Gronich včasným výběhem zneškodnil. 58. Minuta a průnik domácího záložníka po vápně zakončený střelou k tyči Gronich opět vyrazil na roh. V 63. Minutě rozhodčí až moc jednoduše podlehl divadelnímu představení domácímu útočníkovi, který opět proniknul sám do našeho vápna, míč si trošku víc pokopnul , Gronich šel pod nohy soupeře ke , kterému se ani nedostal. Rozhodčí to viděl jako faul a kopala se penalta. Gronich střelu vystihl a vyrazil. Nadále jsme se snažili útočit, ale opět větší množství ztracených přihrávek, míčových ztrát nesmyslným kličkováním jsme soupeře posílali do rychlých brejků. Naše obrana byla neustále v permanenci. V 74. minutě jsme kapitulovali po druhé. Opět zbytečná ztráta a rychlý brejk soupeře. Domácí útočník prošel i přes našeho stopera a podél vybíhajícího Gronicha po zemi skóroval.- 2:0. Ikdyž to v zadních řadách domácích občas zaskřípalo, nedokázali jsme zaváhání využít, naše útoky (jestli se to tak dá i říct) končily buď dlouhým odkopem domácích, nebo někde v autu u rohového praporku a nebo v náručí možná i znuděného brankáře domácích. Snad za zmínku ještě stojí střelecký pokus Martina Dohnala, která mohla ještě oživit naše naděje v tomto zápasu. Na jeho střelu v 78 min. domácí brankář už ani nereagoval, ta však minula branku jen o centimetry. Na 3:0 mohli domácí zvýšit opět přečíslením naší obrany , kdy šel opět sám útočník na našeho brankáře. Ten byl opět proti a jeho obstřelení opět vystihnul. Nakonec jsme alespoň skóre upravili. V 90. Minutě jsme zahrávali rohový kop. Martin Dohnal posadil míč na hlavu našemu brankáři, který vyběhl pomoci do útoku, ten trefil tyč, míč se však odrazil k volnému Lukáši Čábelkovi a ten do prázdné branky ze dvou metrů upravil na končných 2:1.