5.kolo 28.8.2011
TJ Ochoz u Brna : Bohdalice 0:1 (0:0)
Branky: Pospíšil (Bohdalice)
Sestava: Gronich Pavel - Čábelka Lukáš, Malenda Jiří, Šváb Václav, Klemensevič Lukáš - Hrazdíra Vít (Učeň Pavel), Sapák Jakub, Dohnal Martin (C), Gazda Tomáš -Trávníček Radek, Telíšek Roman (Mlejnek Jiří)

V 5. kole 1B třídy skupiny A krajské soutěže jsme přivítali na našem hřišti celek z Bohdalic, okupující doposud 4. příčku sliboval v posledním letním vedru zajímavou podívanou. My, po kvalitním výkonu v předchozím kole v Lipovci, jsme se na zápas těšili a každý náš fanoušek od nás taky hodně očekával. Nelichotivou bilanci s naším dnešním soupeřem jsme si chtěli vylepšit. Dosud jsme Bohdalicím nevstřelili ani branku a vzájemná bilance hrála pro soupeře za jednu remízu a jednu výhru (5:0). Ještě v kabinách musel trenér Jareš řešit místo stopera, když se dozvěděl, že Ivoš Klemensevič z důvodu nemoci nenastoupí. Na postu libera nakonec nastoupil Jirka Malenda.
Od začátku prvního poločasu jsme na soupeře nastoupili a chtěli jsme jej zatlačit. Během úvodních osmi minut jsme si vytvořili dvě slibné příležitosti. Nejdříve Vašek Šváb po rohu Martina Odehnala hlavičkoval půl metru vedle soupeřovi branky a o chvilku později Radek Trávníček hlavou (ale již z obtížného úhlu) také minul. Nadále se hra přelévala ze strany na stranu, ale veškeré výpady končily pouze před vápnem obou celků. Soupeř, jakoby byl s remízou spokojen a příliš nespěchal. Hra se kouskovala a přibývalo více nepřesností. My jsme se dostávali do zajímavých příležitostí přesnými pasy Martina Dohnala za obranu soupeře, ovšem dále chybělo přesnější finální přihrávka a nebo zakončení. První střelu hosté vyslali až po půl hodině hry, avšak lehký pokus nemohl našeho brankáře ohrozit. Nezáživná hra dále pokračovala bez větších šancí. Za zmínku stojí ještě pokus, kdy ve 35 min. napřáhl hostující hráč ze třiceti metrů , Gronich střelu musel na dvakrát krotit. Jelikož jsme při zakončení byli absolutně bezzubí, mohl soupeř těsně před přestávkou jít dovedení on. Ve 40 min. se do našeho vápna dostal s míčem hostující záložník, ale při pokusu o kličku našemu gólmanovi si míč odkopnul do zámezí. Za malou chvilku později se (dle mého názoru nejlepší hráč zápasu) středopolař hostí (č. 7) dostal na hranici našeho vápna k míči, udělal bleskovou kličku našemu stoperovi a hned zakončoval naštěstí pro nás nad naší branku. Do konce poločasu se již nic neměnilo, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.
Druhý poločas začal aktivněji soupeř. Ovšem naše obrana dosud hrála bez větších chyb a do vyložených šancí soupeře nepouštěla, až do 60.min. zápasu, kdy nedůrazně odkopnutý míč vracel soupeř zpět za naší obranu. Jirka Malenda na míč nedosáhl a hostující útočník sám na brankové čáře sklepnul míč na malé vápno a dobíhající Pospíšil (Bohdalice) umístil míč do naší sítě - 0:1. Obdržená branka nás trošku probrala, ale naše protiútoky končily většinou před vápnem soupeře. Sice jsme převzali iniciativu, ale nebyli jsme nikterak nebezpeční. Světlé okamžiky nastaly při přímém kopu Martina Dohnala ze 70.min., kdy jeho pokus asi z 25-ti metrů parádně vytáhl hostující gólman z šibenice. Další naše pokusy Romana Telíška a Radka Trávníčka byli buď zblokovány a nebo skončily mimo soupeřovu bránu. Největší naši příležitost měl na kopačkách aktivně hrající Martin Dohnal, kdy se dostal s míčem až do soupeřova vápna a svou levačkou chtěl brankáře hostí obstřelit, ten vytáhl další parádní zákrok a jeho střelu vyrazil na roh. Soupeře jsme tlačili, ale vyloženou šanci jsme si nevytvořili a tak mohlo udeřit na druhé straně, kdy se do šance dostal hostující útočník a na hranici ofsajdu se dostal k míči v našem vápně. Náš gólman včas vyběhl a jeho pokus o přelobování zneškodnil. Další střela supeře na naši bránu byla z řad propagačních a nechala Gronicha pouze vyniknout. Naši hru ještě oživil na posledních 10.min. Jirka Mlejnek, který po nemoci nemohl nastoupit v základní sestavě a tak jen střídal Romana Telíška. I díky jemu se nám podařilo soupeře více přišpendlit na jeho vápně, ale ani příležitost k zakončení jsme si už nevytvořili a tak jsme Bohdalicím ani ve třetím vzájemném zápase nevstřelili branku a soupeř si odvezl všechny body.
Jak se říká, když nedáš gól, nemůžeš vyhrát. Znovu se ukázalo, že největší naší slabinou je zakončení!! Snad se to prolomí již v příštím kole, kdy jedeme již v sobotu (9.9.2011v 16:00h) do Medlánek.
Fotky: http://fotbalochoz.svet-stranek.cz/ochoz_bohdalice _foto/