10.kolo 2.10.2011
Černá Hora : TJ Ochoz u Brna 2:1 (0:0)
Branky za Ochoz: Mlejnek Jiří
Sestava: Gronich Pavel-Malenda Jiří, Klemensevič Ivoš, Sapák Jakub, Čábelka Lukáš - Řičica Jakub (Telíšek Roman), Trávníček Radek, Dohnal Martin (C), Petrjánoš Marian (Gazda Tomáš) - Učeň Pavel (Muhamed Hussin), Mlejnek Jiří

V 10. kole 1B třídy skupiny A krajské soutěže jsme zajížděli do Černé Hory. Po domácím vítězství (především zlepšeným výkonem v druhé půli) nad Rousínovem „B“ jsme chtěli potvrdit 100% bodový zisk a posunout se v tabulce do klidnějších nesestupových vod. Stále nám ještě chybí Lukáš Klemensevič a do konce podzimní části Vašek Šváb. Nastoupili jsme v téměř nezměněné sestavě , tak jako proti Rusínovu. Černá Hora, okupující 5. místo tabulky, po ne moc povedených výsledcích, si chtěla rozhodně napravit reputaci. Na velmi deštivé počasí nás přivítal krásně upravený trávník a příjemné fotbalové prostředí.

1. poločas jsme zahájili aktivněji než soupeř, ale paradoxně první šanci měli hned ve 3. minutě domácí, kdy se na našem malém vápně dostal míč až na nohy útočníka domácích, naštěstí jeho zakončení naše obrana blokovala a lehký skákající míč už brankář Gronich chytil. Pokračovali jsme v rychlých kombinacích dopředu, byli jsme rychlejší u míče a důraznější, dařili se nám narážečky a snažili jsme se o zakončení. Vypadalo to, jako by bylo jen otázkou, kdy vstřelíme úvodní gól. Naše střely ze střední vzdálenosti však gólman domácí bez problémů chytal. Snad jedinou nebezpečnější střelu Martina Dohnala z trestného kopu brankář domácích musel vyrážet. Další gólovou šanci však opět měli domácí, kdy se neobsazený útočník ocitnul po centru sám před naším brankářem, místo zakončení hned z první, však zvolil zpracování, naštěstí pro nás mu míč zůstal „pod nohou“ a jeho zakončení scházela přesnost. Nadále jsme však měli více ze hry, ale opět nám chyběla finální přihrávka a vyloženě gólovou šanci jsme si nevytvořili. Za to na druhé straně se nebezpečně začali prosazovat domácí. Jejich snaha vrcholila několika nebezpečnými střelami, první z po za hranice naší šestnáctky střelu domácích ještě Ivoš Klemensevič tečoval a střela skončila na břevně naší branky. O chvilku později to zkoušeli domácí střelou z lehkého úhlu na delší tyč, míč ještě nepředvídatelně odskočil a Gronich střelu konečky prstů vytlačil na roh. Když v závěru 1.poločasu ještě z 20-ti metrů krásnou střelu domácích k levé tyči Gronich jednou rukou parádně vyrazil na roh, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu nastoupili oba celky se snahou zvrátit zápas na svou stranu. Hra se začala přelévat ze strany na stranu, ale bez nějakých velkých gólových šancí, přitom se hrál, myslím, i pro diváky zajímavý fotbal. My jsme kombinovali do předu a cpali jsme se do zakončení a domácí hrozili nebezpečnými brejky, které většinou končili centrem do našeho vápna, kde si s míčem suverénně poradila naše obrana s našim brankářem. Rozhodující okamžiky přišli až po 75. minutě zápasu kdy jsme totálně rozebrali obranu domácích a Jirka Mlejnek, po krásně provedeném centru od Martina Dohnala, hlavou z téměř brankové čáry uklidil míč do sítě domácích - 0:1. O chvilku později to mohlo být 0:2, ale průnik Mariana Petrjánoše do vápna domácích brankář vykopnul nohou a o dalších 5 min. později, kdy už šel Jirka Mlejnek téměř sám, na domácího gólmana opět nevyzrál, jeho pokus o obstřelení brankář domácích opět nohou stačil vykopnout míč na roh. Tyto možnosti, jakoby domácí tým nastartovaly a začali více „tlačit na pilu“. Nejdříve průnik domácího útoku naším vápnem a posléze zakončení, které skončilo mimo naší branku, o chvilku později se nestihl vrátit po našem pokusu o brejk Kuba Řičica na našeho gólmana šel naprosto osamocený záložník domácích, jeho pokus o přelobování Gronich chytil. Aktivně hrající domácí měli další šanci, kdy se naše obrana rozestoupila a nechala soupeře zakončovat z hranice velkého vápna, technická střela domácího útočníka po zemi skončila na tyči naší brány. Domácí cítili možnost vyrovnání a nadále nás tlačili, vytvořili si několik standardních příležitostí, které naše obrana s námahou likvidovala. Nedařilo se nám udržet vůbec míč v útočné fázi a soupeř nás dostával ještě do většího tlaku. Začala poslední pětiminutovka, kterou bychom raději vymazali. V 85 minutě zatáhl soupeř míč do vápna a přihrávkou před branku vybídl spoluhráče ke skórování, střelu nešťastně tečoval ještě Lukáš Čábelka a Gronich míč už jen pouze sledoval, jak míří do sítě -1:1. Domácí ale spokojeni s bodem nebyli a snažili se strhnout vítězství na vlastní stranu, bohužel se jim to podařilo. V poslední minutě jsme faulovali asi 40m od naší brány. Na dloubák za naší obranu do vápna Gronich vyběhl, ale nedosáhl. Útočník domácích byl u míče o chvilinku dříve a našeho gólmana přehlavičkoval – 2:1. Bohužel jediná chyba našeho brankáře v zápase nás stála 3 body, jelikož už nezbyl čas výsledek zvrátit.

Musíme se poučit z chyb a pokračovat dále. Nehrajeme špatný fotbal, máme úseky, kdy jsme jednoznačně lepším týmem než jakýkoliv soupeř. Bohužel na druhé straně máme úseky, kdy totálně propadáme, bohužel tyto chvilky jsou většinou rozhodující.