3.kolo 21.8.2011
TJ Ochoz u Brna : FK Drnovice 1:1
Branky: 25.min Dohnal (Ochoz); 59.min Slezák (Drnovice)
Sestava: Gronich -Čábelka Lukáš, Klemensevič Ivoš, Šváb Václav, Klemensevič Lukáš - Gazda Tomáš, Sapák Jakub, Dohnal Martin (C), Trávníček Radek -Mlejnek Jiří (70.Učeň Pavel), Telíšek Roman (80.Petr Eliáš)

Nádherné letní počasí, početná divácká kulisa (i díky hostujícím fanouškům) a atraktivní soupeř z Drnovic, slibovalo velice příjemný fotbalový podvečer. Navíc jsme chtěli odčinit nevydařený vstup do sezóny v úvodním zápase v Kohoutovicích. Důležitost zápasu nám byla jasná, jestli jsme se chtěli odlepit ode dna tabulky, museli jsme bodovat 100%. Soupeř, který prohrál svoje úvodní kolo doma na svém hřišti s Tišnovem 0:1, také nechtěl odejít s prázdnou a tak se schylovalo před pořádnou bitvou v úmorném vedru.

Od začátku utkání bylo vidět, že nikdo nechce jen bránit. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a již v 5.min se dostal do gólové šance Radek Trávníček, ke kterému prošel míč přes celé vápno, po rohu Martina Dohnala. Jeho zakončení podél vybíhajícího gólmana vykopával obránce z brankové čáry. Soupeř odpověděl po 5 minutách, kdy po faulu zahrával trestný kop. Centrovaný míč stáčející se do naší brány jen těsně minul hlavou dobíhající útočník a náš gólman Gronich na poslední chvíli míč vyrazil. O dalších 5 minut později jsme zahrávali rohový kop Martinem Dohnalem. Jeho přetažený centr si našel na hlavu Jirka Mlejnek, avšak gólman hostí se předvedl pohotovým zákrokem a míč na brankové čáře vyrazil. Na druhé straně se do slibného zakončení, po nedůrazném odkopu naší obrany, dostal drnovický Slezák, z vápna však mířil půl metru nad břevno naší branky. Ve 25. minutě se nám naskytla standardní situace v podobě přímého kopu po faulu na aktivně hrajícího Jirky Mlejnka. K přímému kopu se postavili Martin Dohnal a Vašek Šváb. Nakonec první jmenovaný napřáhl a z 30-ti metrů parádně rozvlnil síť hostující branky – 1:0. Hosté se s vývojem nechtěli smířit a hrozili z rychlých brejků a standardních situací. Pozorná obrana našeho celku, pracující zatím bez větších chyb, soupeře již do poločasu do vyložené šance nepustili. To platilo bohužel i na druhé straně.

Na druhý poločas nastoupil soupeř odhodlaný s výsledkem něco udělat a začal nás přehrávat. Hned v úvodu po chybě našeho stopera šel sám na naší bránu aktivní Slezák. Naštěstí trefil pouze dobře vyběhnutého Gronicha do připravených rukavic. Nadále nás soupeř tlačil a ohrožoval nejvíce ze standardních situací, paradoxně se ale rozvlnila síť na druhé straně, kdy hlavou vracel zpět před bránu Roman Telíšek a Radek Trávníček dopravil míč do sítě, jenže nás zastavil správně zdvižený praporek pomezního. Roman byl už s míčem za brankovou čárou. Tlak hostujícího celku sílil a do našeho vápna posílal jeden nebezpečný centr za druhým. Střelu z vápna Gronich na dvakrát ještě zkrotil a průnik do vápna drnovického útočníka včasným vyběhnutím zlikvidoval, ale v 59. minutě hosté rychle rozehráli na neobsazeného pravého záložníka a ten ve sprintu téměř až z poloviny hřiště se dostal až do našeho vápna, kde místo zakončení střelou volil ještě přesnou přihrávku na lépe postaveného spoluhráče (Slezák) a ten pohodlně do prázdné brány vyrovnal -
1:1[B]. Nadále se hra neměnila, soupeř měl míč více na kopačkách a udával tempo hry. Cítil, že může rozhodnout. Navíc v 70. minutě musel pro křeče vystřídat Jirka Mlejnek, nahradil ho Pavel Učeň. Drnovické akce však naštěstí končily již před našim vápnem a nebo v náručí gólmana Gronicha. My jsme si již v úmorném vedru vyloženou šanci nevypracovali a tak se body dělily.
Škoda, že dělily, ale upřímně, za druhý poločas můžeme být s bodem rádi. Další kolo nás čeká v neděli (28.8.2011), kdy zajíždíme na hřiště dalšího nováčka naší skupiny, do Lipovce. Rozhodně tam jedeme bodovat!!!!!