FK Drnovice - Ochoz u Brna 1 : 0 (0 : 0):

FK Drnovice - Ochoz u Brna 1 : 0 (0 : 0)

Sestava: Gronich Pavel - Čábelka Lukáš, Klemensevič Ivoš, Klemensevič Lukáš, Šváb Václav - Hrazdíra Vít (Učeň Pavel), Sapák Jakub, Dohnal Martin, Malenda Jiří - Trávníček Radek, Mlejnek Jiří
V úvodním zápase jarních kol jsme zavítali na hřiště do Drnovic. Že je apríl nám připomnělo počasí, když se během zápasu střídalo krásně slunečno se sněžením. Obdobný charakter měla i naše hra. Domácí vykročily do záchranných bojů s hodně změněnou sestavou, než byla ta, která hrála u nás v podzimních kolech. Poslední dva vzájemné zápasy nabídli vždy velice vyrovnaná utkání (0:0, 1:1) a tak jsme čekali podobný průběh, kde rozhodne jedna chyba na jedné, či druhé straně.
1. poločas domácí začali opatrněji. My jsme se ujali udávání tempa hry. Ale jako už obvykle se do první šance dostali hosté. V 5. minutě zapomněla naše obrana na levého záložníka domácích a po přesném přenesení hry se řítil sám do vápna. Naštěstí jeho zakončení ještě stihnul Lukáš Klemensevič skluzem zblokovat na roh. Nadále jsme ovšem udávali tempo hry. Měli jsme více míč na kopačkách ovšem bez efektu. Naše akce většinou končily nepřesnou finální přihrávkou. Na vápně domácích, nebo v autu. Domácí pozorně bránili a když už jsme se konečně dočkali standardní situace, byla daleko od brány domácích. Dlouhý centr domácí obrana bez větších problémů odvrátila. Opak platil na druhé straně, když domácí zahrávali standardní situaci, téměř vždy to hořelo. Ve dvacáté minutě domácí zahrávali rohový kop. Střílený centr na přední tyč, kupodivu všem prošel přes „strážce tyče“ , Gronich míč vyrazil na roh. O chvilku později domácí kombinovali z pravé strany a po sérii přihrávek se dostal útočník domácích tváří v tvář Gronichovi, jeho zakončení z úhlu skončilo v boční síti naší brány. Ve 30 min. jsme se dostali konečně do šance my. Ovšem po krásné kombinaci z jedné v podání Martina Dohnala Kuby Sapáka a zakončujícím Jirkou Mlejnkem. Při této krásné fotbalové parádě jsme rozebrali obranu domácích. Škoda, že ze slibné příležitosti Jirka Mlejnek trefil podél vybíhajícího gólmana Vymazala těsně vedle brány. Domácí se již do konce poločasu k zakončení téměř nedostali. Poslední rohový kop se stal kořistí brankáře Gronicha a naše dva pokusy ze střední vzdálenosti skončily vysoko nad bránou domácích, šlo se za bezbrankového stavu do kabin.
Do druhého poločasu jsme nastoupili, po zkušenostech z první půle, vyvarovat se standardních situací v okolí naší šestnáctky. Domácí byli v tomto směru daleko nebezpečnější!! Paradoxně hned ve druhé minutě druhého poločasu naše obrana zaspala a pronikajícího útočníka domácích na hranici velkého vápna fauloval Ivoš Klemensevič (nutno podotknout, že dle mého názoru nám rozhodčí odpustil pokutový kop). Nabídnutou velkou příležitost naštěstí domácí nevyužili. Tečovaný míč naší zdí skončil vedle naší brány. A to nebylo vše. Domácí zpřesnili hru a začali hrát odvážněji a to jim přinášelo ovoce. Zatlačili nás na naší polovině a naše obrana pouze odvracela pomocí odkopů, které sbírala opět záložní řada domácích, která v této chvíli naši středovou řadu přehrávala. Svým tlakem si vytvářela spoustu slibných příležitostí ze standardních situací (jen ve druhé půli do 20. minuty měli domácí možnost zahrávání rohových a trestných kopů 10krát.) . Velice dobře zahrávané trestné kopy do našeho vápna se starali o veliký rozruch před naší bránou. Další varování přišlo v 63. minutě, kdy už šel téměř sám na naší bránu domácí útočník, naštěstí Vašek Šváb ještě stihnul zakřižovat a odehrál míč do bezpečí. Ovšem ani to nám, jako varování, nestačilo. Po rozehrávce na půli hřiště domácí záložník poslal dlouhý centr na hranici velkého vápna, kam si naběhl nikým nekrytý útočník domácích, v klidu zpracoval míč a podél vybíhajícího Gronicha jej zasunul k tyči - 1:0. My jsme odpověděli Kubem Sapákem, po akci, kterou začal Lukáš Čábelka, Martin Dohnal přenechal na hranici velkého vápna míč Kubovi a ten levačkou se snažil prostřelit Vymazala v brance domácích. Ten však dobře jeho střelu vykryl a střelu vyrazil na roh. Další šanci měli domácí o chvilku později, jak jinak než z trestného kopu z pravé strany mířil míč nebezpečně na hlavy dobíhajících útočníků. Gronich nebezpečně zahraný míč vyrazil do bezpečí. V poslední minutě jsme se konečně dočkaly. Zahrávali jsme rohový kop a na centr si naběhl náš brankář a hlavou rozvlnil síť domácí brány. Radost ovšem netrvala dlouho, protože rozhodčí, místo gólu odpískal faul našeho hráče. Přesně nevím kde, kdo a kdy, právě jsem vysel ve vzduchu a mířil jsem hlavou k tyči….. Ihned po rozehrání rozhodčí ukončil zápas a rozhodnul o tom, že tři body pomůžou Drnovicím k záchraně. Nutno podotknout že není vůbec řeč o tom, že by nás sudí zaříznul. Podle mě se na začátku druhé půle měla kopat penalta a Ivoš měl mít i červenou kartu. Takto jsem tuto situaci viděl já z brány. Že nám sudí neuznal gól v poslední minutě, tak asi věděl proč a je to jen naše nedisciplinovanost, že dáme v takové situaci jen záminku k faulu. Škoda i bod by se nám hodil.
Ale teď už na LIPOVEC - 3 BODY JSOU NUTNOST!!!!!