7.kolo 18.9.2011
TJ Ochoz u Brna : Ivanovice na Hané 1:2 (1:1)
Branky za Ochoz: Radek Trávníček
Sestava Ochoz: Gronich Pavel-Čábelka Lukáš, Klemensevič Ivoš, Šváb Václav, Klemensevič Lukáš (Telíšek Roman)-Řičica Jakub (Hemi), Sapák Jakub (Malenda Jiří), Dohnal Martin (C), Gazda Tomáš-Mlejnek Jiří,Trávníček Radek

V 7. kole 1B třídy skupiny A krajské soutěže jsme přivítali na našem hřišti celek z Ivanovic na Hané. Dle postavení v tabulce jsme byli mírným favoritem i z toho důvodu, že se nám na soupeře zatím dařilo. Utkali jsme se dvakrát a oba zápasy vyhráli stejným poměrem 2:1. Navíc po velice dobrém utkání minulého kola v Medlánkách jsme si na soupeře rozhodně věřili.
Začátek zápasu byl již , jako vždy, v režii hostů. Pod tlak jsme se dostali v podstatně nepřesnými rozehrávkami. Již v 5.min zahrávali Ivanovice rohový kop, brankář Gronich na přetažený centr nedosáhl, soupeř naštěstí branku asi o metr hlavou netrefil. Tahle akce, jako by naše mužstvo nakopla. Zařadili jsme vyšší rychlostní stupeň. Zejména Jakub Sapák, hrající uprostřed hřiště, vyhrával snad všechny svoje souboje a posílal naše útočníky do rychlých protiútoků. Byly k vidění i velice pohledné narážečky, kterými jsme se dostávali do slibných příležitostí. Aktivně hrající Jirka Mlejnek se několikrát proháčkoval soupeřovou obranou, ale jeho zakončení chyběla razance. To pokusy Radka Trávníčka byly o něco ostřejší. Ve 25. min si sklepnul míč na hranici velkého vápna a jeho levačka o půl metru minula břevno branky Ivanovic. V této chvíli soupeř na nás ztrácel, byli jsme rychlejší a důraznější v soubojích. Ivanovice se snažily hru kouskovat, zbytečně nespěchaly s rozehrávkou, jako by byl spokojený s bodem. Ve 32.min opět zaúřadoval Radek Trávníček. Po přihrávce od Jirky Mlejnka si míč posunul na svoji levačku a z 25m trefil přesně k tyči soupeřovi branky -1:0. V tu chvíli to vypadalo, že to bude otázka skóre. Ivanovice se totiž dosud nedostali vůbec k žádné šanci a hrálo se spíše na jejich půli. Jenže jsme my sami nesmyslně nabídli soupeři vyrovnání hned o minutu později. Tomáš Gazda s odkopem míče ve vlastním vápně váhal tak dlouho, až o míč přišel. Ivanovický útočník byl, při pokusu o kličku našemu stoperovi, faulován. Nutno říci, že penaltu nařídil rozhodčí Pátek oprávněně. Kapitán hostů se nemýlil, namířil po zemi k levé tyči Gronichovi branky, ten sice střelu vystihl ale i přes malou teč gólu nezabránil - 1:1. Po vstřeleném gólu soupeři narostla křídla a začal více zlobit. Vypracoval si několik standardních situací, které naše obrana musela s plným nasazením odvracet. Velké štěstí jsme měli ve 40.min, kdy soupeř prošel od rohového praporku až do našeho vápna, zpětnou přihrávkou před naší branku vybídl svého spoluhráče ke skórování, ten v pádu naštěstí branku netrefil. Do poločasu se již nic neměnilo. Za zmínku snad ještě střelecký pokus Martina Dohnala kdy míč těsně před brankářem hostí skočil, na jeho nepředvídatelný odskok brankář hostí neměl šanci zareagovat, míč však zasáhl hlavou a vyrazil mimo branku.

Druhý poločas jsme nastoupili výrazně aktivněji. Soupeře jsme dostávali pod tlak, měli několik standardních situací ale bez gólového efektu. Snad jedinou 100% šanci za celý zápas jsme měli asi v 70.min., kdy Roman Telíšek sám před brankářem zakončoval mimo branku. (nevím jistě, jestli zakončoval a nebo ještě přihrával) každopádně míč minul branku z téměř malého vápna snad o tři metry a doslova se odplížil za brankovou čáru. Dále jsme Ivanovice přehrávali, ale naše naivní protiútoky bez problémů obrana hostí odvracela do bezpečí. Nakonec udeřilo na druhé straně, soupeřovu druhou šanci v zápase, kdy se útočník hostí dostal do vápna a střílel, ještě náš brankář zlikvidoval, ale další dlouhý nákop, kterému předbíhala nepřesná rozehrávka Nemiho na střed hřiště v útočné fázi, vybídl ke sprinterskému souboji našeho brankáře, který vybíhal až za pokutové území s útočníkem hostí, ten však byl u míče o krok dříve a vysokým lobem dopravil míč do sítě – 1:2. Nadále jsme soupeře tlačili, avšak naše pokusy byly marné, střely mířily vysoko nad branku(nestačila ani ochranná síť za brankou) lehounké centry si do náruče posbíral nikým neatakovaný brankář hostí a nebo povětšinou míč odkopávala obrana hostí bez velkých problémů do bezpečí. Do konce zápasu jsme hráli už v křeči. Diskutovali s rozhodčím, zbytečně. Na jeho adresu nemůžeme říct, že by nás nějak poškodil. Byli jsme to my sami!! Soupeř si nakonec odvezl všechny tři body oprávněně, uštědřil nám lekci z efektivity.
Další kolo hrajeme v sobotu 24.9.2011 ve Švábenicích, nováček soutěže, který postoupil do naší skupiny z okresního přeboru.