Ivanovice na Hané : TJ Ochoz u Brna 1 : 0:

Ivanovice na Hané : TJ Ochoz u Brna 1 : 0

Sestava: Gronich Pavel - Čábelka Lukáš, Klemensevič Ivoš, Klemensevič Lukáš, Sapák Jakub - Petrjánoš Marian (Hrazdíra Vít), Trávníček Radek Šváb Václav, Dohnal Martin, Malenda Jiří (Trávníček Radek) - Muhamed Hussin, Mlejnek Jiří (Učeň Pavel)
Další možnost k protržení střelecké i herní krize jsme měli v neděli v Ivanovicích na Hané. Domácí, kteří do teď okupovali 11. příčku, bod za naším mužstvem, věděli, že jedině výhra je na chvíli posune z oblasti bojů o záchranu. Tak jako naše mužstvo, které si v případě vítězství mohlo o dvě příčky polepšit a získat tak větší klid do dalších kol. Souboj desátého celku z jedenáctým nabídl ne-příliš krásnou fotbalovou podívanou, ovlivněnou navíc silným větrem.
1. poločas jsme na užším hřišti zahájili proti větru. Hned ve druhé minutě o sobě dali vědět domácí. Ivanovický útočník prošel naší obranou a z úhlu šel sám na Gronicha. Naštěstí pro nás při pokusu o obstřelení našeho brankáře minul i branku. Další příležitost měli domácí po rohovém kopu, kdy míč proletěl naším malým vápnem až k zadní tyči, kde si naběhl hráč domácích, naštěstí míč z ostrého úhlu hlavou trefil nad. V 8.min ovšem přišel nejistý zákrok našeho stopera, míč mu uskočil, skluzem se ještě snažil zachránit situaci ale míč se odrazil k nohám domácího záložníka, který postupoval sám na našeho brankáře a tvrdou ranou pod břevno nedal Gronichovi šanci – 1:0. Ve 13. Min mohlo být srovnáno, jenže z rohového kopu hlavou z malého vápna trefil Hussin vedle. O chvilku později to mohlo být pro nás ještě horší, opět nejistý zákrok naší obrany a domácí útočník se opět řítil sám na našeho brankáře, udělal kličku i jemu, naštěstí pro nás volil ještě přihrávku na svého spoluhráče, to už se náš brankář stačil vrátit zpět do branky a následující slabé zakončení bez větších problémů zlikvidoval. Nadále z naší strany pokračovaly chabé pokusy o vyrovnání. Měli jsme i více ze hry, ale nevytvořili jsme si žádnou vyloženou gólovou situaci. To se nedalo říci o domácím mužstvu, které z rychlých brejků naší obraně nebezpečně zatápěli. Další náš nedůraz v obraně mohl potrestat domácí útočník, který se ve 28. Minutě již potřetí řítil sám na našeho brankáře, když ještě před tím obešel snad 4 „modré sloupy“ v naší obraně a dostal se k zakončení sám na penaltě, naštěstí si míč při pokusu o zakončení ukopnul a netrefil naši branku. Za první poločas si z brejkových situací domácí vybojovali až 9 rohových kopů a dva trestné kopy po naprosto zbytečných faulech. S pomocí silného větru byly standardní situace vždy nebezpečné, a když se poslední rohový kop stal kořistí našeho brankáře, odcházelo se na přestávku za jednogólového vedení domácího mužstva.
Do druhého poločasu s větrem v zádech si po bojovném výkonu z první půle snad každý říkal, že nemůžeme odjet s prázdnou. Jenže hned v 47. minutě opět naše obrana zaspala a k míči se dostal levý záložník a z mírného úhlu šel opět sám na naší branku, naštěstí Gronich jeho snahu o prostřelení nohou vyrazil na roh. Vrhli jsme všechny síly do útoku, ovšem ty končily na velkém vápně domácích. Našim pokusům o střelu, zejména Jirky Mlejnka, chyběla razance a domácí brankář míče jednoduše posbíral, nebo končily vysoko nad. V dalších minutách jsme soupeře začali přehrávat. Domácí obrana jen odkopávala co nejdále od jejich branky. Hodně jim to komplikoval, bohužel jen, silný protivítr, kéž by se to dalo říci i o našem útoku. Tlačili jsme soupeře, ale spíše bojovali sami se sebou. S přibývajícím časem se už vkrádala na naše kopačky i nervozita a přestalo se dařit i v kombinaci. Ještě v 63. minutě napřáhl Ivoš Klemensevič, bohužel trefil jen uprostřed brány připraveného brankáře domácích, kterému míč ještě vypadl, ale na podruhé ještě před dobíhajícím Ivošem míč chytil. Další možnost na vyrovnání měl Kuba Sapák, který hlavou zblízka trefil dobře postaveného brankáře. Soupeř se dostal k naší bráně jen ojediněle, ale stejně si vypracovali z toho mála další gólovku, když do naší již otevřené obrany vtrhnul opět pravý záložník domácích, který se jek jinak než sám řítil na naši bránu, naštěstí obstřelil s našim brankářem i branku a míč skončil vedle. Bohužel jsme si s větrem v zádech vytvořili pouze 1. Rohový kop za celý poločas. Domácí celek již hru kouskoval, nutno podotknout i za našeho přispění zbytečných faulů. My jsme se do hry snad za celý zápas ani pořádně nedostali. I kdybychom hráli o hodinu déle, stejně bychom gól asi nevstřelili. Prohra 1:0 z Ivanovic je jen další černou kaňkou v jarní části. Teď už musíme mluvit o záchraně!!!
Následující soupeř nebude z oblasti „slabších“. Přivítáme doma celek Švábenic, kterému se zase naopak střelecky docela daří!!