14. kolo 13 .11.2011
TJ Ochoz u Brna : Kohoutovice 1:0 (1:0)
Branky: Muhamed Hussin

Sestava: Gronich Pavel - Čábelka Lukáš, Klemensevič Ivoš, Sapák Jakub, Klemensevič Lukáš - Petrjánoš Marian, Dohnal Martin (C), Trávníček Radek, Malenda Jiří - Muhamed Hussin (Telíšek Roman), Mlejnek Jiří

V posledním zápase podzimu k nám zavítal v předehrávce jarního kola silný soupeř z Kohoutovic. Poslední zápas v Kohoutovicích dopadl pro nás totálním fiaskem (0:5) a tak jsme chtěli odčinit úvodní nezdar a hlavně získat potřebné body pro ještě lepší výchozí pozici do jarních bojů.
Začátek zápasu se odvíjel trošku opatrnějším směrem, především z naší strany. Soupeř měl více míč na kopačkách a kombinoval především středem hřiště. My jsme se hlavně vycházeli ze zabezpečené obrany (jelikož jsme již znali útočnou sílu soupeře) a snažili jsme soupeře ohrozit rychlým přechodem a kombinacemi do protiútoku. V 10. minutě jsme poprvé zahrozili, když po pěkné individuální akci Jirky Malendy, který unikl po levé straně a přízemním centrem, před soupeřovu bránu, hledal neobsazeného Henyho ve vápně. Ten na míč nedosáhl a dobíhající obránce uklidil míč raději na roh. Rohový kopzahrával Martin Dohnal, jako vždy perfektně. Na ideálně centrovaný míč si nejvýše vyskočil Heny a hlavou nedal gólmanovi hostí šanci – 1:0. Soupeř nadále měl více míč na kopačkách, ale jeho snaha končila na velmi dobře hrající naší obraně. Musím vyzvednout výkon našeho stopera, Ivoše Klemenseviče, který odehrál zřejmě svůj nejlepší zápas v sezóně. Největší šanci hostí přišla až ve 20. minutě, kdy z rohového kopu hlavou zamířil mezi tyče naší brány soupeř, brankář Gronich hlavičku na brankové čáře chytl. O chvilku později měli hosté výhodu přímého kopu z 25-ti metrů, ten skončil nad naší brankou. Po půlhodině hry jsme opět dostali početné publikum do varu. Jirka Malenda se řídil heslem „když nevíš co s míčem, vystřel!!“ Jeho střelu z 35-ti metrů hostující brankář jen vyrazil na roh. Ještě z rohového kopu jsme málem jásali podruhé. Centrovaný míč směřující do chumlu před brankou někdo pouze tečoval a trefil již odbíhajícího hostujícího záložníka do zad a ten se odrazil do brány, kde na brankové čáře zachraňoval obránce domácích. Hra se vyrovnala i v poli a přelévala se ze strany na stranu. Soupeřovi dlouhé nákopy likvidovala naše obrana. Několik našich střel ze střední vzdálenosti, bez problémů chytal brankář hostí. Obě mužstva nejvíce hrozili po rohových kopech, oba aktéři rohových kopů, Martin Dohnal a za hosty Luděk Koubek je zahrávali velice nebezpečně. Ale skóre se konce poločasu již neměnilo. Natěšené publikum se těšilo z kvalitního 1. poločasu na druhý.

Druhý poločas začali aktivněji hosté. Hned po faulu Lukáše Čábelky, měli hosté výhodu přímého kopu z levé strany z 25-ti metrů. Střílený centr, směřující přímo do naší branky Gronich bezpečně chytil. Hosté nás v této fázi hry přišpedlili na naše vápno. Jen s velkou námahou naše obrana odolávala tlaku hostí. Největší gólovou šanci si hosté vypracovali v 55. minutě, kdy pravý záložník prošel přes Lukáše Klemenseviče a šel už (úhlu) sám na našeho gólmana. Ten jeho kličku vystihl a sebral mu míč z pod nohou. Úvodní tlak hostí ze začátku druhého poločasu trošičku ochabnul a my jsme opět začali vystrkovat růžky. Opět jsme zahrozili z rohového kopu, kdy hlavičkoval Jakub Sapák sám nikým neatakovaný, bohužel centr byl moc dlouhý a Kuba bránu netrefil. O chvilku později zakončoval Martin Dohnal a jeho ránu ze 30-ti metrů do horního růžku branky parádně vyrazil gólman hostí. S přibývajícím časem rostl opět tlak hostí. Již vyvíjející se šanci zmařil Gronich včasným vyběhnutím, průnik z pravé strany a centr po zemi skluzem, před dobíhajícím útočníkem hostí, odvracel Lukáš Klemensevič. Další velkou příležitost měli hosté v 73. minutě, kdy zahrávali přímý kop ze 20-ti metrů. Střela hostí našla připravené ruce našeho brankáře. My jsme ale opět zahrozili rychlým protiútokem a do největší gólové šance se dostal Radek Trávníček. Jeho 60-ti metrové sólo na brankáře hostí bohužel neskončilo brankou. Radek trefil pouze ruku dobře vyběhnutého hostujícího gólmana. Hosté se snažili střílet s každé pozice a skóre pokud možno srovnat. Ovšem naše obrana již těsné vítězství uhájila a tak jsme se mohli radovat z dalšího důležitého vítězství.
Výborným výkonem a hlavně kvalitním fotbalem před početným domácím publikem jsme se důstojně rozloučili s podzimní částí sezóny. Teď bude následovat zimní přestávka, abychom opět nabrali síly a připravili se na jarní kola, které zahájíme 11.3.2012 na hřišti Veverské Bítýšky. Následující kolo hrajeme opět na hřišti soupeře 25.3.2012 zajíždíme do Drnovic. Doma nás uvidíte 1.4.2012, kdy přivítáme celek z Lipovce.