A muži - I.B.třída, skupina A:

A muži - I.B.třída, skupina A

Tatran Kohoutovice : Ochoz u Brna 5:0 (3:0)

V prvním mistrovském zápase sezóny 2011/2012 jsme zajížděli na horkou půdu nováčka z Kohoutovic. Konečné skóre bylo spíše hokejové než fotbalové. Bohužel ke spokojenosti domácích fanoušků. V zápase se nám opět nepodařilo vsítit branku a jen se potvrdilo, že zakončení je pro nás velkou slabinou. Dalším citlivým zásahem do sestavy byla nucená změna na postu stopera v již stabilizované obrany. Opora zadních řad, Dan Šnajdr, musel z osobních důvodů přerušit fotbalovou činnost.
Už od začátku utkání bylo jasně znát kdo dnes bude hrát prim. Luděk Koubek (Kohoutovice) se na začátku ještě zastřeloval. Jeho chvíle měly přijít až ve druhém poločase. Běží ovšem 19. minuta, kdy se k míči dostává kohoutovický Božek, který střílí s hranice velkého vápna. Naneštěstí pro nás trefuje nohy našeho obránce, od kterého se míč odráží do protipohybu našeho brankáře Gronicha a končí v síti. - 1:0. Hned minutu na to znovu zahrozil kohoutovický Koubek. Při samostatném nájezdu, obstřelil vybíhajícího Gronicha. Míč prošel přes celé malé vápno a jen těsně minul tyč naší branky. Následně se do šance dostal Božek, který zahrál Gronichovi na housličky, ten míč zpomalil a pomalu kutálejícího jej vykopl i přes atak kohoutovického útočníka z brankové čáry Lukáš Klemensevič. V 38.minutě se měnilo skóre podruhé. Látal dostal dlouhý míč od Průchy a hlavou ho poslal do sítě - 2:0. Pět minut na to jde opět domácí Božek sám na našeho gólmana, dostává se tak ovšem do mrtvého střeleckého úhlu. Přihrává zpět do vápna, kde střílí neobsazený Látal. Odrazem od zad jednoho z našich hráčů končí míč opět v síti - 3:0.

Na začátku druhého poločasu jsme se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale nevydrželo jim to déle než deset minut. Naše snaha jakoby se zastavila při sporné situaci před brankou domácích, kdy byl střídající Pavel Učeň v kohoutovickém vápně sražen domácím obráncem. Naši fanoušci se dožadovali pokutového kopu, Sörfözeho píšťalka ale zůstala němá. V zápětí přišli chvíle kohoutovického Koubka. 54.minuta a pětatřicetiletý špílmachr udělal jednoduchou kličkou našemu obránci dostal do vápna a technickým dloubákem „na dlouhou tyč“překonal našeho brankáře - 4:0. To ale ještě nebylo z Koubkovi strany pro tento zápas vše. 66.minuta a stejný hráč opět lobuje a je to - 5:0. Koubek nakonec mohl dát i hattrick, ale to už by chtěl pro dnešní den asi moc.
Vstup do letošní sezony se nám opravdu nevyvedl, ačkoliv musíme podotknout že nám chyběli ještě další dva hráči základní sestavy a v záloze první poločas nastoupil „ještě zraněný“ Jirka Malenda.. Na střídačce nám zůstali Martin Junek (15 let) a Pavel Učeň (15 let ), ten vystřídal po 1. poločase Malendy a v útoku předvedl velice solidní výkon a ukázal nám, že je velkým talentem a nadějí pro ochozský fotbal, jen tak dál. V dalším kole nás prověří na našem hřišti jeden z favoritů naší skupiny, celek Drnovic. Tady se ukáže, jestli absence opravdu měla vliv na hře v Kohoutovicích.