11.kolo 2.10.2011
TJ Ochoz u Brna : Kunštát 2:1 (0:1)
Branky za Ochoz: Trávníček Radek, Dohnal Martin
Sestava: Gronich Pavel-Malenda Jiří, Klemensevič Ivoš, Sapák Jakub, Čábelka Lukáš - Řičica Jakub, Trávníček Radek, Dohnal Martin (C), Petrjánoš Marian (Učeň Pavel) - Muhamed Hussin, Mlejnek Jiří

V 11. kole jsme hostili na našem hřišti druhý celek tabulky z Kunštátu. Soupeř, bojující na čele tabulky s vedoucími Bohdalicemi chtěl využít zaváhání Bohdalic v sobotním zápase, kdy na domácím hřišti jen remizovali s Medlánkami. My máme opačné starosti a potřeba plného počtu bodů, vzhledem k vývoji našeho postavení v tabulce a navíc následující kolo v Tišnově, nám byla zcela jasná.

Hned v úvodu 1. poločasu Kunštát naznačil, že do Ochoze přijel pro tři body. Pravý záložník soupeře utekl po „lajně“ přihrál svému spoluhráči a ten prošel do našeho vápna přes 2 naše obránce, po poslední kličce se naštěstí k zakončení nedostal. Nám zatrnulo v 5. minutě, kdy Jirka Mlejnek kombinoval před soupeřovým vápnem s Martinem Dohnalem, ten při pokusu o zakončení byl nešetrně faulován a musel se nechat ošetřit. Hráli jsme asi 5. minut o desíti. Naštěstí se Martin vrátil do hry. Podobných nešetrných zákroků, některé už i po odehrání míče rozhodčí kartou netrestal. Ovšem přišla 20. minuta zápasu. Centrovaný míč z rohového kopu Gronich jednou rukou vyrazil za hranici velkého vápna, bohužel k nohám soupeře a ten nádhernou střelou ze 25-ti metrů od tyče nedal našemu brankáři šanci.- 0:1. Hned o chviličku později se řítil po dlouhém nákopu sám do vápna opět útočník Kunštátu, skákající míč naštěstí trefil do vyběhnutého Gronicha. Dále se hra přelévala od vápna k vápnu. Soupeř si ještě vypracoval několik standardních situací. Naše obrana ale vše odvrátila. My jsme měli největší příležitost na vyrovnání v 35. minutě, kdy Martin Dohnal zahrával přímý kop, Henny na míč hlavou těsně nedosáhl a Jirka Mlejnek ve skluzu míč také minul a skončil za brankovou čárou. A když technické zakončení po zemi, z hranice našeho vápna, skončila těsně vedle pravé tyče naší branky, šli jsme do kabin za těsného vedení hostů.

Druhý poločas jsme nastoupili s odhodláním zvrátit nepříznivý stav a hned v úvodu jsme donutili soupeře faulovat na hranici velkého vápna. Rozhodčí odpískal nepřímý kop. Náš pokus však obrana hostí zblokovala a odvrátila. Zrychlili a zkvalitnili jsme hru dopředu a vypracovali jsme si několik dalších slibných příležitostí k zakončení, bohužel zůstalo pouze u příležitostí. Kvalitně a zodpovědně hrající obrana hostů nás do gólové šance nepustila. Naopak soupeř hrozil z rychlých protiútoků. Zejména pravý záložník dělal Kubovi Řičicovi velké problémy. V 50. minutě zatáhl míč z pravé strany až do našeho vápna a po zemi stříleným centrem vybídl svého spoluhráče ke skórování, naštěstí dobíhající útočník minul naší bránu. Sice jsme měli v téhle fázi více ze hry, ale chyběla nám finální přihrávka. V 55. minutě jsme se konečně dočkali, když se k odraženému míči dostal Radek Trávníček a střelou z úrovně velkého vápna nachytal brankáře hostí v nedbalkách, ten se pokusil střelu chytat a nevyrážet. Střela mu proklouzla mezi prsty a skončila v síti.- 1:1. Po vyrovnávací brance jsme soupeře ještě více tlačili, škoda jen, že některé kolmice našim útočníkům mezi obránci nenašli adresáta. Jediná naše opravdu góĺová šance přišla v 65. minutě, kdy se po krásné kombinační akci dostal po narážečce Martin Dohnal sám před brankáře hostí a střelou po zemi zajistil našemu celku vedení.- 2:1. Po vedoucím gólu hosté začali více kousat a snažili se všemi možnými způsoby vyrovnat. V 69. minutě si vysloužil soupeř žlutou kartu za úmyslnou ruku v našem vápně, kdy rukou úmyslně pozvedl centrovaný míč před našim brankářem. Naštěstí si toho pomezní všimnul a správně signalizoval hlavnímu. V 80. min měl gólman hostí štěstí, kdy mu míč, po střele Jirky Mlejnka po zemi, skočil pod tělem. Naneštěstí pro nás se jen otřel o bok soupeřovy branky. Do konce zápasu jsme zodpovědně bránili a soupeře už do žádné větší šance nepustili. Druhá výhra doma v řadě a opět jsme museli otáčet skóre z 0:1 na 2:1. Zápasu by spíše slušela remíza, ovšem dnes se štěstíčko přiklonilo k nám. Vybojovali jsme velice cenné, hlavně velmi důležité 3 body. Vzhledem k příštímu kolu, kdy zajíždíme do Tišnova.