A muži - I.B.třída, skupina A:

A muži - I.B.třída, skupina A

4.kolo 28.8.2011
Lipovec : TJ Ochoz u Brna 2:2 (2:2)
Branky: 12 min. Zouhar (Lipovec), 17 min. Zukal (Lipovec), 33.min Martin Dohnal (Ochoz) 38..min Jakub Sapák (Ochoz)
Sestava: Gronich Pavel-Čábelka Lukáš, Klemensevič Ivoš, Šváb Václav, Klemensevič Lukáš - Víťa Hrazdíra (63.Řičica Jakub), Sapák Jakub, Dohnal Martin (C), Trávníček Radek-Mlejnek Jiří, Telíšek Roman

Ve 4. kole 1B třídy skupiny A krajské soutěže jsme zavítali na hřiště nováčka do Lipovce. Náš soupeř, loňský účastník a vítěz okresního přeboru Blansko, na tom byl tabulkově stejně jako my s jedním bodem za remízu 2:2 s Kunštátem doma z úvodního kola letošní sezóny. Minulé kolo prohrál na hřišti Tišnova 0:2 a dnešní výhra, tak i jako nám, zaručovala posun v tabulce až o několik míst dopředu. V Lipovci nás přivítalo opět nádherné slunečné počasí, ale i krásné fotbalové prostředí, s velmi kvalitním travnatým povrchem a velmi početnou diváckou kulisou. Na první pohled bylo jasné, že to v Lipovci opravdu žije fotbalem.

Hned od úvodního hvizdu rozhodčího se začalo bojovat o první výhru v letošní sezóně, to platilo pro oba týmy. Už v 5. min se řítil náš Jirka Mlejnek sám, po krásném uvolnění Martina Dohnala, na brankáře domácích. Bohužel vybíhajícího brankáře pouze trefil. Po té nás domácí zatlačili a zákonitě trestali střela kapitána domácích, za hranici velkého vápna, ještě naší bránu minula asi o metr, o dalších 8 min. později přišla první trefa domácích. Ve 12. min si pohrál domácí útočník Zukal s naší obranou, pronikl do našeho vápna a razantní střelou k pravé tyči nedal Gronichovi šanci -1:0. Aby toho nebylo dost o dalších pět minut později pronikl domácí záložník až k brankové čáře v našim vápně a centrovaný dloubák přeletěl až za vzdálenou tyč naší branky, kde ho jeho spoluhráč krásně patičkou srazil před branku a neobsazený Zouhar nemohl minout – 2:0. V tuhle chvíli už leckterý náš fanoušek si musel vzpomenout na výprask v Kohoutovicích, ale opak byl pravdou!! Po druhé obdržené brance jsme nabrali vyšší otáčky a nechtěli se s tím smířit. Zejména na středu výborně hrající Martin Dohnal s Kubou Sapákem burcovali svým výkonem mužstvo kupředu. Začali jsme domácí celek přehrávat, dařil se nám rychlý přechod do protiútoku, rychlé kombinace, jasně jsme vynikali v soubojích „jeden na jednoho“. Během deseti minut jsme si vytvořili několik šancí ke snížení nelichotivého stavu. Největší příležitost se naskytla ve 23. minutě, kdy pronikajícího Kubu Sapáka obránce domácích fauloval ve vlastním vápně. Měli jsme výhodu pokutového kopu. Bohužel, ne příliš povedenou střelu Martina Dohnala brankář domácích vystihl a vyrazil. Ani neproměněná penalta nás ovšem nesrazila do kolen. Bojovali jsme o každý metr a vybojovali spoustu míčů ještě na půli soupeře, kterého jsme v této fázi téměř k ničemu nepustili. Odměna nás nenechala dlouho čekat. Ve 33.min Roman Telíšek vybojoval míč, přihrál volnému Martinovi Dohnalovi a ten se ze 30-ti metrů trefil přesně pod břevno soupeřovi branky, ač se brankář domácích sebevíc snažil, na míč nedosáhl –2:1. Vstřelená branka nás hnala ještě více dopředu. Do slibných příležitostí se ještě dostal Roman Telíšek, kdy se dostal po přihrávce Jirky Mlejnka do střelecké příležitosti, domácí branku ale minul. Ve 38 min měl soupeř opět problémy s rozehráním. Velice milé překvapení, hrající na postu pravé zálohy, Víťa Hrazdíra, vystihl přihrávku domácích, přihrál Jirkovi Mlejnkovi a ten míč poslal ihned před branku domácích. Míč se dostal přes domácí obranu až ke Kubovi Sapákovi a ten s chladnou hlavou z úrovně mezi velkým vápnem a penaltou poslal míč k pravé tyči domácí branky –2:2. Domácí se dostali ke slovu až v poslední minutě první půli, kdy už už se řítil sám na naší bránu útočník domácích, náš brankář však byl u míče dřív než soupeř a míč odkopl. První poločas plný zvratů a pohledných rychlých kombinací se musel početnému publiku líbit a už napjatě čekali na druhý poločas.

Do druhé půle jsme vstoupili trošku opatrněji a soupeř nás hned zatlačil před naší bránu. Paradoxně jsme další velkou šanci ale měli my, kdy se výborně hrající Víťa Hrazdíra řítil sám na domácího brankáře, ovšem ten jej trefil přímo do nohou. Tlak domácích sílil a přišpendlil nás u našeho vápna. Ohrožoval nás především ze standardních situací, do našeho vápna létal centr za centrem, co naši obránci neodhlavičkovali, se stalo kořistí našeho brankáře. Ten ve výškových soubojích bezkonkurenčně kraloval. My jsme jen vystrkovali růžky v podobě rychlých brejků, avšak slibných, takže si museli obránci domácích hodně hlídat Jirky Mlejnka a Romana Telíška v útoku. Snad největší šanci z největších měli domácí v 65 min., kdy domácí hráč pronikl do vápna, udělal kličku i našemu stoperovi a ocitnul sám před naším brankářem, ten jeho pokus o obstřelení rukou vytáhl na břevno, odkud se míč odrazil na hlavu domácího záložníka, který v tu chvíli měl branku zcela odkrytou, ale kde se vzal tu se vzal náš gólman a jeho pokus vyrazil na roh. Hned v zápětí musel Gronich řešit další pokus domácích kdy před dobíhajícím útočníkem musel zkrotit střelu po zemi. Ani nemohl střelu vyrazit, protože vápno bylo plné bílých dresů domácího celku. Další příležitost pro domácí byla v podobě přímého kopu z hranice velkého vápna, kdy Lukáš Čábelka fauloval pronikajícího útočníka domácích. S dobře umístěnou střelou si Gronich poradil a pohotovým zákrokem míč vyrazil. O chvilku později měl náš brankář opět plné rukavice práce, průnik z levé strany kdy se dostal hráč domácích až před Gronicha, ten zakončení z úhlu vyrazil na roh. Další obrovská šance domácích přišla v 70 min. kdy prošel po brankové čáře další hráč domácích a přihrál na malé vápno, kde zakončoval dobíhající útočník, naštěstí pro nás minul těsně pravou tyč. Po sérii domácích příležitostí jsme nakonec mohli strhnout výhru na naší stranu, kdy Martin Dohnal krásnou přihrávkou vyslal Jirky Mlejnka do samostatného nájezdu, Jirka Mlejnek, tváří v tvář domácího gólmana, nejdříve naznačil střelu, gólman domácích zareagoval, Jirka nakonec brankáře loboval, bohužel s ním i branku domácích. Do konce hodně pikantního zápasu seještě několikrát žlutilo ale šance Jirky Mlejnka z 86.min. už zůstala tou poslední. A když rozhodčí viděl už rozcvičujícího Ivoše Klemenseviče nejstaršího, pro jistotu zápas ukončil. Chtěl se, jak mi později sdělil, vyvarovat totálnímu infarktovému závěru už tak dost zajímavého zápasu.. :-):-)
Další kolo nás čeká v neděli 4.9.2011 doma s dalším velice kvalitním soupeřem z Bohdalic. Myslím, že dnešní zápas byl velkou reklamou a velkým tahákem pro další kola. Naší fanoušci, kteří s námi přijeli do Lipovce (za to jim velký dík) to mohou jen potvrdit.