6.kolo 10.9.2011
Medlánky : TJ Ochoz u Brna 2:5 (2:3)
Branky za Ochoz: Sapák Jakub 3, Šváb Václav 1, Mlejnek Jiří 1
Sestava: Gronich Pavel - Čábelka Lukáš, Klemensevič Ivoš, Šváb Václav, Klemensevič Lukáš - Řičica Jakub (Hemi), Sapák Jakub, Dohnal Martin (C), Trávníček Radek -Mlejnek Jiří (Učeň Pavel), Malenda Jiří (Telíšek Roman)

V 6. kole krajského přeboru 1.B. třídy skupiny A jsme zavítali na hřiště v Medlánkách. Po prohře 0:1 na domácím hřišti s Bohdalicemi minulé kolo jsme potřebovali bodovat, abychom se odlepili ze spodku tabulky. V posledním vzájemném měření sil, jsme v Medlánkách vyhráli 1:0 gólem Radka Trávníčka a tak jsme si na soupeře věřili. Medlánky okupující 7. příčku naší tabulky zase chtěli své postavení v tabulce upevnit. Zápas byl zahájen uctěním památky všem zesnulým po letecké katastrofě v Jaroslavli minutou ticha.

1. poločas jsme začali velmi opatrně a už ve druhé minutě musel náš brankář boxovat nepříjemný centr do našeho vápna na dva dobíhající útočníky Medlánek. Po dalších pěti minutách měl opět plné nohy práce, nakopnutý míč za naši obranu se dostal k nohám medláneckému útočníkovi, který šel sám do našeho vápna, avšak jeho zakončení náš brankář nohou vykopnul. I teď zavelelo známé heslo „nedáš dostaneš!“ Ihned po akci jsme šli do protiútoku dlouhý nákop pronásledoval Kuba Sapák, stoper soupeře míč špatně odhadnul a podběhl ho, domácí brankář navíc při výběhu uklouznul a Kuba se dostal k míči jako první. Sám před brankou domácích zasunul míč podél vybíhajícího brankáře do sítě – 0:1. Domácí tým to vůbec nepoložilo a snažil se co nejdříve nepříznivě vyvíjející se stav vyrovnat. Měli několik možností ale centry, které šli do našeho vápna naše obrana likvidovala a slabé pokusy se staly kořistí našeho brankáře. Naštěstí pro nás však po dalších deseti minutách hry udeřilo na druhé straně. Perfektně zahraný trestný kop našeho špílmachra Martina Dohnala si našel na hlavu opět Kuba Sapák a rozvlnil síť soupeře podruhé – 0:2. I ta však domácí nijak nepoložila. Medlánky, jako by zařadily ještě vyšší rychlostní stupeň a začaly nás hodně tlačit. Náš brankář měl v tu chvíli opravdu co dělat. Soupeř rychle rozehrával standardní situace a začal nás přehrávat především po naší levé straně, kdy to několikrát dost hořelo. Jeho tlak vyvrcholil po 25 minutách hry, kdy se útočník domácích dostal do našeho vápna a byl faulován Kubem Řičicou. Následoval oprávněně pokutový kop, ze kterého se domácí kapitán nemýlil – 1:2. Naše netaktická hra živila neději soupeře k dalšímu skórování. Jeho tlak ještě více sílil. Avšak po dalších 5-ti minutách jsme na penaltu odpověděli tím nejlepším způsobem, když jsme zahrávali další rohový kop. Tentokrát Martin Dohnal poslal míč přesně na hlavu Vaška Švába a bylo to 1:3. Ani v tomto stavu soupeř zbraně nepoložil a snažil se s výsledkem něco udělat. Vytvořil si několik možností a náš brankář měl plné ruce práce. Paradoxně jsme to zase byli my, kdo mohl skórovat. Opět standardní situace v podobě rohového kopu hlavičkoval Kuba Sapák, míč se jen převalil přes břevno soupeřovi branky. Ve 35 min. se domácí dočkali. V rohu hřiště zahrál útočník Medlánek Vaškovi Švábovi na housličky a prošel sám do našeho vápna a s jeho přesnou přihrávkou před bránu a z úrovně mezi malým vápnem a penaltou si jeho spoluhráč věděl rady. Hned „z první“ přesnou ranou k tyči nedal našemu gólmanovi šanci – 2:3. Do konce prvního poločasu měl soupeř ještě dvě střely z 25m, ale těm chyběla přesnost a razance. Do kabin se šlo za těsného vedení našeho celku.

2. poločas jsme opět začali trošku ustrašeně a domácí nás opět zatlačili. První slabší pokus z vápna po zemi si našel uprostřed brány náruč našeho brankáře. Chvilku později opět z úhlu pronikl domácí útočník do našeho vápna, střílenou přihrávku před branku Gronich ještě vyrazil, naštěstí dorážce z hranice velkého vápna chyběla přesnost. Největší šanci zápasu a možná i klíčový moment, kdy domácí mohli srovnat nepříznivý stav byl v 52.min, kdy naše obrana zapomněla na volného útočníka v našem pokutovém území. Ten po přihrávce zůstal úplně sám na úrovni penalty, zpracoval si míč, avšak včas vyběhnutý Gronich jeho pokus o obstřelení senzačně vykopl a zabránil tak již jasnému 3. gólu v naší síti. Od této chvíle jsme začali opět kousat a opět se potvrdilo známé „nedáš , dostaneš“. Jak jinak než zase z rohového kopu a hlavou. Svého prvního hattricku v Ochozi, a v kariéře vůbec, se dočkal Kuba Sapák. Naběhl si na přední tyč a trefil přesně hlavou. Ztuhlá obrana domácích se na nic už nezmohla – 2:4. Domácí se sice snažily dát ještě kontaktní gól ale jejich centry do vápna a střely likvidoval výborně chytající Pavel Gronich. Zajímavý zápas a bohatý na góly se divákům musel líbit (asi spíše hostům). Navíc, když nejhezčí fotbalový moment přišel 7 minut před koncem, kdy Jirka Mlejnek si potáhl míč a z 25m parádní střelou vyhnal všechny pavouky v pravém horním rohu domácí branky – 2:5. Bylo rozhodnuto, my jsme již nic nevymýšleli a hráli „na údržbu“. Soupeřovi akce končili před naším vápnem a my jsme míče posílali jednoduše, co nejdále od naší brány do bezpečí.
Zapsali jsme si tak první výhru v letošní sezóně, a to na hřišti soupeře. Dařilo se nám těžit hlavně ze standardních situací, 3 góly z pěti. Důležité tři body jsou motivací na další kolo, kdy k nám zavítá celek z Ivanovic na Hané. Čeká nás důležitý zápas z pohledu vyvíjejícího se stavu v tabulce. Musíme výhru z Medlánek potvrdit!!