TJ Ochoz u Brna - FK Lipovec 1 : 2 (0 : 0):

TJ Ochoz u Brna - FK Lipovec 1 : 2 (0 : 0)

Branky za Ochoz: Sapák Jakub
Sestava: Gronich Pavel - Čábelka Lukáš, Klemensevič Ivoš, Klemensevič Lukáš, Šváb Václav - Petrjánoš Marian, Sapák Jakub, Dohnal Martin, Malenda Jiří (Hussin) - Trávníček Radek, Mlejnek Jiří
V neděli jsme se poprvé na jaře 2012 představili před domácím publikem. Za silného a studeného větru se sešlo početné publikum, i díky hostujícím fandům z Lipovce. Po prohře v Drnovicích jsme potřebovali vyhrát, abychom se usídlili bezpečně na středu tabulky dále od hrozících záchranných bojů. Soupeř na nás ztrácel pouhý bod a byl v tabulce sedmý hned za námi.

1. poločas jsme zápasili nejen se soupeřem, ale i proti velmi silnému větru a hned od začátku byla naše obrana v permanenci. Snažili jsme se kombinovat po zemi, ale tvrdý a nerovný povrch vysušeného hřiště i tento postup komplikoval, ale i tak naši hráči předvedli pár pěkných kombinačních akcí, které ovšem nijak nebezpečně neohrožovaly branku soupeře. Podle očekávání hosté hrající s větrem v zádech nám zatápěl před naší bránou. V 5. minutě zmařil Gronich šanci včasným výběhem pod nohy hostujícího útočníka. Hosté hrozili dlouhými nákopy směrem do našeho vápna, a nepříjemně zahrávanými rohovými kopy, avšak naše obrana je do vyložených šancí nepouštěla. Lehká střela ve 20. minutě z 25m se stále kořistí brankáře Gronicha a z velkého úhlu se o chvilku později také překvapit nenechal. O rozruch mezi hostujícími fandy se postaral náš brankář, když při výběhu chytil míč na hranici velkého vápna (rozhodčí přivřel oči), což hostům vrátil o chvilku později, když neodpískal jednoznačnou chycenou malou domů hostujícímu brankáři. Snad do jediné gólové šance se v první půli dostali hosté až v 38 min. kdy hostující útočník proniknul do našeho vápna, ale v tváří v tvář Gronichovi naštěstí přestřelil. V poslední minutě první půli musel náš brankář řešit ještě naprosto zbytečný a nebezpečný centr do vápna, kdy jsme svým nezodpovědným přístupem nechali soupeře rozehrát autové vhazování a nechali odcentrovat, místo toho, abychom dohráli poločas v uctivé vzdálenosti od naší brány. Početné publikum se gólu nakonec v první půli nedočkalo a šlo se za bezbrankového stavu do kabin.
2. poločas jsme měli vítr v zádech mi a také jsme hned převzali taktovku hry. Už ve 47min proniknul zprava do soupeřové šestnáctky Marian Petrjánoš, jeho střílený centr (lehce tečovaný) však nohou minul na brankové čáře Radek Trávníček. Jak se říká nedáš dostaneš. 50 minuta soupeř se konečně dostal na dostřel naší brány. Nepřesnou přihrávku do vápna Ivoš Klemensevič nedokázal odkopnout a odražený míč od něj umístil na delší tyč pohodlně, nikým nebráněný, dobíhající záložník hostů 0-1. Hráči Lipovce se stáhli více do obrany, a my jsme útočili neustále do „plných“, ale i tak jsme si šance, a ne malé, vytvořit dokázali. V 58 minutě si uděla výlet do vápna Vašek Šváb a hned se dostal do své největší šance, když 3m před malým vápnem se dostal k zakončení, po zemi prostřelil i vybíhajícího brankáře, avšak na brankové čáře vykopával míč z brány obránce hostí, odražený míč při druhém pokusu skončil vysoko nad. 63 minuta a zahrávali jsme rohový kop, na který si nejvýše vyskočil Kuba Sapák, bohužel trefil jen uprostřed stojícího gólmana hostí. Ten se předvedl parádou při trestném kopu ze 25m Martin Dohnal mířil přesně k tyči, ovšem brankář hostí krásným zákrokem vytáhl na roh. 68minutě vystřídal Hussin Jirky Malendy, Radek Trávníček se stáhl z útoku na levou stranu zálohy. Heny se okamžitě dostal do další šance, kdy hlavou prodloužil centr na delší tyč, ovšem i jeho pokus dalším nádherným zákrokem vytáhl výborně chytající hostující brankář. Nakonec jsme se dočkali v 70 minutě po rohovém kopu si našel míč Kuba Sapák a hlavou konečně rozvlnil síť hostující branky 1-1. O chvilku později se dostal do příležitosti Hussin, ale jeho pokus o lob zmařil opět dobře vyběhnutý hostující brankář. V tu chvíli nikdo nepochyboval o tom, že odejdeme s prázdnou. Hosté se snad po třetí za 2. poločas dostali na naši polovinu. Na rohový kop naše obrana nestačila reagovat a naprosto nepokrytý hráč hostí hlavou strhnul vítězství na stranu hostí, 88.minuta 1-2.
V 90. minutě jsme měli ještě možnost rohového kopu. K odraženému míči se dostal náš brankář (který si vyběhl na zahrávaný roh) a levačkou z jedné trefil horní levý růžek brány hostí, zvedající se ruce z radosti zaseknul ovšem hostující obránce, který míč z branky vyhlavičkoval. Po téhle akci již výborně pískající rozhodčí hru ukončil a hodně cenné 3 body si odvezl soupeř z Lipovce.
Pro nás velice smolný zápas a druhá velká ztráta po Drnovicích. V příštím kole nás čeká vedoucí celek z Bohdalic na jeho hřišti a vzhledem k vyrovnanému stavu v naší skupině musíme bodovat!!