TJ Ochoz u Brna : Medlánky 1:1(0:1):

TJ Ochoz u Brna : Medlánky 1:1(0:1)

Branky za Ochoz: Telíšek Roman
Sestava: Gronich Pavel - Čábelka Lukáš, Klemensevič Ivoš, Klemensevič Lukáš, Sapák Jakub - Petrjánoš Marian (Hrazdíra Vít), Trávníček Radek (Šváb Václav), Dohnal Martin, Malenda Jiří - Muhamed Hussin (Telíšek Roman), Mlejnek Jiří
V dlouhodobé herní krizi a odhodlaní ji již konečně zlomit jsme nastoupili v neděli odpoledne doma proti kvalitnímu a v pohodě hrajícímu brněnskému týmu Medlánek, v současné době okupujícího 4. příčku naší tabulky. Vyrovnanost soutěže nás nutí sbírat body a případné vítězství by nás opět posunulo do klidnějších vod před celky bojujících o záchranu.

Do prvního poločasu jsme vstoupili aktivně a hned ve 3 minutě jsme si vypracovali první příležitost. Marian Petrjánoš proniknul sám z pravé strany do vápna soupeře, místo zakončení volil ještě přihrávku, kterou obrana soupeře vystihla. Chvilku později se přihlásil soupeř, kdy po zákroku Lukáše Klemenseviče zahrával první rohový kop, který naše obrana bez větších problémů odvrátila. V 5. minutě jsme se opět dostali do rychlého protiútoku a opět Marian Petrjánoš ve vápně hostí, bohužel tentokráte chyběla jeho finální přihrávce razance.
A nadále se děly věc, hra se přelévala z jedné strany na druhou, ovšem nutno podotknout, soupeř byl v útočné fázi nebezpečnější. V 7. minutě poprvé vážněji zasahoval Gronich, kdy střelu po zemi k tyči z hranice našeho vápna chytil. O chvilku později, podobná akce šikovných útočníků soupeře a střela ze stejné vzdálenosti, ale druhé tyči, konečkama prstů Gronich vytlačil na roh. A do třetice musel náš brankář zasahovat, kdy opět k pravé tyči mířila další nepříjemná střela hostujícího útočníka. My jsme se zmohli jen na střílený centr Lukáše Čábelky, který bezpečně ukryl do náruče gólman hostí. Ve 20.min. naše obrana zaváhala, kdy po naší pravé straně utekl útočník hostí podél brankové čáry a jeho přihrávku před branku , i ze štěstím, uklidil míč do naší sítě dobíhající spoluhráč- 0:1. Po obdržené brance padla na naše kopačky opět nervozita a nedařilo se nám kombinovat. Naopak hosté hráli v pohodě. A tlačili nás před našim vápnem. Další nebezpečnou skákavou střelu k tyči Gronich se štěstím vyrazil na roh. Další příležitost, po rohovém kopu, sebral z hlavy soupeři náš brankář, který se rozhodně v bráně nenudil. Což se nedalo bohužel říci o protějšku. Naštěstí naše obrana již další branku neobdržela a šlo se za jednogólového náskoku ve prospěch soupeře na přestávku do kabin.
Do druhého poločasu trenér Jareš provedl hned dvě změny. Radka Trávníčka na středu pole vystřídal Vašek Šváb a v útoku Hussina vystřídal Roman Telíšek. Prostě bylo na čase něco změnit, ovšem úvod poločasu tomu moc nenasvědčoval. Hned v 48.min. šel útočník soupeře sám na naši bránu, naštěstí včas vyběhnutého Gronicha trefil do nohou. V 52. minutě Roman Telíšek fauloval na hranici naší šestnáctky a nabídl soupeři příležitost přímého kopu, který skončil kousek nad naší bránou. 58. minuta zapomněla naše obrana na pravého záložníka,který se ocitnul naprosto sám opět před naším gólmanem, ten ho při pokusu o kličku a následném zakončení opět vychytal. 64. minuta Gronich opět čaroval, kdy se k odraženému míči dostal opět útočník Medlánek a z ideálního postavení tváří v tvář Gronicha mohl navýšit náskok, náš brankář vytáhl zákrok zápasu a tvrdou střelu z naprosté blízkosti reflexivně vyrazil. A když náš brankář zlikvidoval bezpečně další střelu po zemi z úhlu na přední tyč, Platilo opěp příslový „Nedáš, dostaneš!!“ Tentokrát v náš prospěch. Naše obrana neváhala s rozehráním a po jednoduché kombinaci se dostal do úniku Roman Telíšek, šel sám na bránu a podél vybíhajícího brankáře vyrovnal na 1:1. Po vstřeleném gólu gradovala bojovnost našeho celku. Za každou cenu jsme nesměli inkasovat. Navíc jsme si konečně vypracovali i nějaké standardní situace. Po jednom faulu na Jirky Mlejnka Martin Dohnal zahrával přímý kop z 20-ti metrů, který se bohužel jen otřel o spojnici soupeřovi branky. Soupeř po neproměnění vyložených šancí však nadále cítil vítězství. Vypracoval si několik rohových kopů, které naše obrana odvrátila. Výborný výkon ovšem podávala naše stoperská dvojice Ivoš Klemensevič a Jakub Sapák, kteří bojovali s útočníky hostů o každý centimetr hřiště. Nakonec jsme to byli my, kteří mohli rozhodnout o třech bodech. Jirka Malenda dostal přesnou přihrávku do uličky od Martina Dohnala a šel sám na brankáře hostí, jeho pokusu o obstřelení však chyběla razance a hostující brankář si bez větších problémů poradil.
Můžeme říct škoda poslední šance, na druhou stranu jsme mohli prohrát větším rozdílem. Za první vydřený jarní bod za konečnou remízu 1:1 je spokojenost, vzhledem k průběhu zápasu.