TJ Ochoz u Brna : TJ Sokol Švábenice 0 : 0:

TJ Ochoz u Brna : TJ Sokol Švábenice 0 : 0

Sestava: Gronich Pavel - Čábelka Lukáš, Malenda Jiří, , Sapák Jakub, Šváb Václav - Petrjánoš Marian, Dohnal Martin, Trávníček Radek (Mlejnek Jiří), Klemensevič Lukáš (Hrazdíra Vít) - Muhamed Hussin (Telíšek Roman), Klemensevič Ivoš
V neděli jsme za velmi početné divácké kulise nastoupili proti kvalitnímu celku ze Švábenic. Z důvodu naší dlouhotrvající herní krize, trenér Jareš provedl několik změn v sestavě. Na místo stopera nastoupil Jirka Malenda, na postu levého obránce Vašek Šváb, který posunul do zálohy Lukáše Klemenseviče. Brácha Lukáše Ivoš posílil náš útok. Již v týdnu na tréninku bylo vše laděno za jediným cílem, konečně protrhnout střeleckou i herní krizi….

Hned od úvodu 1. poločasu jsme na našeho soupeře nastoupili aktivně. Hned ve 3. minutě jsme mohli poprvé skórovat, jenže Radek Trávníček z vápna trefil nad. O chvilku později se po přihrávce Lukáše Klemenseviče ocitnul na hranici pokutového území soupeře Marian Petrjánoš a z voleje přeloboval s brankářem hostí i branku. Švábenice zahrozili poprvé v 10. minutě, když prošel aktivně hrající kapitán hostí z pravé strany do našeho vápna. Jeho nastřelený centr před bránu náš brankář vystihl a míč chytil. V 18. minutě z rohového kopu Hussin hlavou minul. Ve 23. minutě se po pěkné kombinaci dostal ke střele Radek Tráníček, jeho střelu, která již mířila do odkryté brány na poslední chvíli zblokoval obránce hostí.
Švábenice do té doby hrozili pouze ze standardních situací, které byli vždy velice nebezpečné. Jejich nakopávané míče sbíral výborně hrající náš stoper. Ve 28. minutě se po individuální akci dostal k zakončení Ivoš Klemensevič. Jeho střelu pod břevno s námahou vyrazil brankář hostí na roh. Ve 35.minutě se po kombinaci s Marianem Petrjánošem dostal do zakončení Martin Dohnal, který mířil nad odkrytou bránu soupeře. O chvilku později už domácí zvedali ruce, jenže střelu Radka Trávníčka, již v pokutovém území na brankové čáře vykopnul obránce hostí. 43. minuta, jediná chybička v naší obraně a útočník hostí šel sám na našeho brankáře nikým neatakovaný, naštěstí jeho pokus o obstřelení Gronicha skončil na břevně naší svatyně. Gól do šatny za tolik neproměněných šancí bychom rozhodně nepotřebovali.
Do druhé půle nastoupil aktivněji soupeř, který si hned v úvodu vytvořil tlak hlavně díky našim zmatkům v herní organizaci a nepřesnými přihrávkami. Nabídli jsme soupeři zbytečným faulem trestný kop z 25-ti metrů, ten náš brankář bez problémů kryl. Chvilku později zahrávali švábeničtí další trestný kop z levé strany, naše obrana si opět poradila, tak jako z dalšími třemi rohovými kopy. V 52. minutě nahradil v útoku Hussina Roman Telíšek a Radka Trávníčka na středu zálohy Jirka Mlejnek. Hra se zase trošku srovnala, ale soupeř byl pořád nebezpečnější. Ve 63. minutě se proháčkoval šikovný útočník hostí až na hranici vápna k zakončení. Jeho střelu po zemi k tyči Gronich chytil. 67. minutě z podobné pozice skončil míč půl metru vedle naší branky. V 71. minutě měl Gronich plné ruce práce se střelou záložníka hostí, kterou vyslal ze 20-ti metrů, přes ještě vybíhající klubko hráčů z ofsajdu, takže toho náš gólman moc neviděl, ale prokázal svou dobrou formu a míč vyrazil. V 78. naše obrana zapomněla na levou stranu, kam si zaběhl záložník hostí a po přesném pasu postupoval opět sám na našeho brankáře, jeho pokus o obstřelení vybíhajícího Gronicha skončil vedle naší branky. Naše útočné snažení končilo na vápně hostujícího celku a nebo v náručí brankáře. Ovšem v 82. minutě mohlo být rozhodnuto, kdy s chutí hrající Ivoš Klemensevič prošelpo brankové čáře z pravé strany do vápna hostí a jeho polovysoký střílený centr si našel Roman Telíšek a krásně placirkou mířil na delší tyč. Ovšem již překonaného brankáře opět na brankové čáře zastoupil hostující obránce a míč vykopnul z brankové čáry. V 85. minutě měl ještě větší šanci na noze Martin Dohnal, který po přihrávce opět Ivoše Klemenseviče z malého vápna přestřelil prázdnou bránu. Do konce zápasu zbývalo pár minut a již jsme si hlídali alespoň bod za bezbrankovou remízu.

Pochvala týmu za bojovnost a předvedený fotbal i ze strany kvalitního soupeře. Myslím, že tomu štěstíčku, které nám chybí, jsme rázně vykročili naproti!!!