TJ Ochoz u Brna - AFK Tišnov 2 : 1 (2 : 0):

TJ Ochoz u Brna - AFK Tišnov 2 : 1 (2 : 0)

Sestava: Gronich Pavel - Čábelka Lukáš, Šnajdr Daniel, Sapák Jakub, Petrjánoš Marian - Hrazdíra Vít, Dohnal Martin, Mlejnek Jiří, Klemensevič Ivoš - Učeň Pavel (Mohamed Hussin), Malenda Jiří
Branky za Ochoz: Dohnal Martin 2x
Ve 24. kole jsme doma hostili 4. celek tabulky naší skupiny. Jedině vítězství by nám poskytlo ještě naději na záchranu v I.B třídě. Nastoupili jsme v oslabené sestavě bez vykartovaného Vaška Švába a nemocného Lukáše Klemenseviče. Možnost tak dostali mladí. Do základu naskočili Pavel Učeň a Víťa Hrazdíra a rozhodně nezklamali.

Hned od úvodního hvizdu jsme na soupeře vlétli a přesnými kombinacemi si vytvořili tlak. Už ve druhé minutě jsme zahrávali první rohový kop zápasu, se kterým si domácí obrana ještě poradila, a když časomíra hlásila 4. minutu napřáhl Martin Dohnal z 25-ti metrů a tečovaný míč obráncem hostí do protipohybu brankáře skončila v síti – 1:0. Nadále jsme soupeře přehrávali především ve středu hřiště. Psala se 8. Minuta, když se opět před Martinem Dohnalem rozestoupila obrana, ten opět napřáhl z 20-ti metrů a jako přes kopírák tečovaný míč obráncem hostí opět skončil za zády bezmocného brankáře – 2:0. Lepší začátek jsme si nemohli přát. Soupeře jsme nadále tlačili a ve 13. minutě, po rohovém kopu, mohl navýšit náš náskok Kuba Sapák, když si na centrovaný míč vyskočil nejvýše ze všech. Míč jen o kousek minul tyč branky Tišnova. Poprvé o sobě dali vědět hosté až v 18. minutě, kdy zahrávali rohový kop, naše obrana poprvé zaspala a nikým nekrytý záložník hostí hlavičkoval sám, naštěstí nad naší branku. Hra se začala vyrovnávat a hosté se snažili přesnější kombinací ve středu pole dostat se na dostřel naší brány. Jejich zakončení ovšem chyběla přesnost. Nakonec jsme sami nabídli hostům možnost ke vstřelení kontaktního gólu v podobě přímého kopu z 25-ti metrů. Běžela 28 minuta. Technicky umístěnou střelu po zemi k tyči Gronich vyrazil. O chvilku později nám zatrnulo, když po brankové čáře z pravé strany prošel útočník hostů a tvrdou přihrávkou po zemi před branku hledal nabíhajícího spoluhráče, před kterým odkopl míč na roh Kuba Sapák. Do konce poločasu se hra přelévala ze strany na stranu, ovšem výsledek neměl ani efekt nějaké brankové příležitosti a tak se šlo na přestávku s velmi nadějným dvoubrankovým vedením.
Do druhé půle jsme nastoupili opatrnější hrou z cílem neinkasovat. Pozorně jsme bránili a snažili jsme se nepouštět soupeře do přečíslení. Poctivě jsme se vraceli do obraného postavení a čekaly na soupeře, s tím, že bychom mohli využít nějaký brejk. V této fázi měli pochopitelně více míč na kopačkách hosté, kteří se snažili o kontaktní gól. Jejich nákopy ovšem likvidovala naše obrana ve spolupráci s našim brankářem. První nadějnou střelu vyslali hosté v 63. minutě. S tvrdou ránou těsně nad zemí za hranicí šestnáctky si Gronich bez větších problémů poradil. Soupeř nadále hrozil zejména ze standardních situací, které zahrával velice nebezpečně. Nakonec se hosté v 68. minutě dočkali. Při zahrávání trestného kopu zapomněla naše obrana na vysokého útočníka hostí, který si zaběhl na centrovaný míč za naší obranu, Gronich musel z brány do souboje, byl u míče o kousek dříve a míč jednou rukou vyboxoval, bohužel přesně na hlavu hostujícího záložníka, který lobem vrátil zpět do opuštěné brány – 2:1. Vstřelená branka hosty nabudila. Nadále se snažili vytvořit si tlak, avšak naše obrana, v čele s výborně hrající stoperem Danem Šnajdrem, všechny pokusy a nákopy pozorně odvracela. V této fázi hry dominoval mladíček naší sestavy, Víťa Hrazdíra, který doslova motal hlavy soupeři po pravé straně. Škoda, že jeho průnik do vápna a zakončení neskončilo v 74 minutě brankou, kdy podržel hosty jejich brankář při jednom z našich výpadů. V 82. Minutě se mohlo opět měnit skóre v náš prospěch. Do samostatného úniku se dostal Martin Dohnal, jeho zakončení podél vybíhajícího brankáře chyběli centimetry. Ovšem v 85. minutě mohlo být vyrovnáno, druhá chyba naší obrany, zatažený míč po lajně útočník hostí odcentroval před naší branku. Míč doputoval až k úplně volnému útočníkovi hostí na malém vápně, Gronich se ještě stihnul přemístit a zmenšit střelecký úhel. Hráč hostí chtěl našeho brankáře obstřelit na bližší tyč, jeho střela však minula naší branku jen těsně. Soupeř se snažil nadále o vyrovnání, ale do konce zápasu si již žádnou šanci nevytvořil.
Důležité tři body za vítězství nám dávají šanci ještě o záchranu. Další příležitost máme příští víkend v sobotu na hřišti Svratky Brno.