Ochoz u Brna - Vojkovice B 2:1:

Ochoz u Brna - Vojkovice B 2:1

Zápas posledních minut!
Ochoz u Brna : Vojkovice B

2 : 1 (1 : 0)

Branky za Ochoz: Dohnal Martin (45 min), Kuropata Radek (93 min)
Zápas neproměněných šancí z naší strany nakonec vyústil v již nečekané vítězství. Po celý zápas jsme měli navrch, soupeř se k naší bráně dostával jen sporadicky. Znovu se ale u nás projevil známý problém "vstřelit branku". Již v prvním poločase jsem šli třikrát sami na brankáře hostí, který nás buď vychytal, nebo jsme netrefili branku. Na gól jsme čekali až do 41 minuty, kdy po krásné akci Jirky Mlejnka a přihrávce před branku nikýn neatakováný Martin Dohnal zasunul míč do prázdné branky. Radost nám ale skazil praporek pomezního, ketrý signalizoval postavení mimo hru, ku překvapení všem. Nakonec si Martin úspěch v poslední minutě prvního poločasu vychutnal a z trestného kopu z hranice pokutového území skóroval, když prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1 : 0. Opět hra vypadala, že bychom neměli mít se soupeřem větší problém a když Radek Kuropata už po čtvrté šel sám na branku, v úvodu druhé půle, jen to vše potvrzovalo. Bohužel byl brankář hostí opět úspěšnější, platilo známé "nedáš, dostaneš!". Dlouho jsme před našim pokutovým územím váhali s odkopem, až se jej zmocnil soupeř a z otočky, z hranice velkého vápna, se trefil přesně za tyč naší branky. Vyrovnávací gól soupeře posadil na koně, který přitlačil na pilu. Vytvořii si pár standardních situací, ale tím to taky skončilo. Naše trápená se zakončením trvala nadále, dobrou příležitost vstřelit branku měl ještě Víťa Hrazdíra, do pološance se dostal i Jirka Mlejnek, další šanci vychytal bravurně Kubovi Sapákovi gólman hostí , a když střídající Pavel Učeň spáli další samostatný nájezd už nikdo nevěřil ve vítězství. Diváci pomalu odcházeli domů, když v nastaveném čase Radek Kuropata dohrával hostující obranu až do konce, donutil ji k přihrávce malé domů až k brankáři, který míč chtěl odkopnout, ale trefil přesně do dorážejíciho Radka, od kterého se míč odrazil před prázdnou branku a Radek jej zasunul do sítě - 2 :1.
Utrápené vítězství, ale tetokrát zaslouženě vybojované. Vstřelit o dva nebo tři góly v průběhu zápasu víc, z šancí, které jsme měli, měl by zápas úplně jiný charakter a nemohlo by se mluvit o "utrápeném vítězství".