9.kolo 2.10.2011
TJ Ochoz u Brna : Rousínov "B" 2:1 (0:1)
Branky za Ochoz: Marian Petrjánoš, Muhamed Hussin
Sestava: Gronich Pavel-Malenda Jiří, Klemensevič Ivoš, Sapák Jakub, Čábelka Lukáš - Řičica Jakub, Trávníček Radek, Dohnal Martin (C), Petrjánoš Marian -Muhamed Hussin (Učeň Pavel), Mlejnek Jiří (Telíšek Roman)

V 9. kole 1B třídy skupiny A krajské soutěže jsme na našem hřišti v Ochozi u Brna přivítali rezervu Rusínova. Za letního vedra byl jasný cíl. Vyhrát a získat všechny tři body. Vzhledem k vývoji našeho postavení v tabulce (13. místo) byla výhra nutností. I tentokrát musel trenér Zdeněk Jareš řešit absence způsobené zraněním především v obraně, kde chybí a budou ještě několik kol chybět Lukáš Klemensevič a Václav Šváb. K dispozici byl už Jirka Mlejnek a na lavičce po nemoci Roman Telíšek. Náš dnešní soupeř měl cíl podobný, jelikož při vyrovnanosti soutěže může jediná prohra znamenat sestup do sestupových pozic a naopak.

Do zápasu jsme vkročili aktivněji než rezerva Rusínova. V úvodních 10-ti minutách jsme soupeře přišpendlili u jeho vápna. Naše průniky (zejména výborně hrajícího Mariana Petrjánoše) do pokutového území obrana hostí blokovala nebo odkopávala. Bohužel žádnou vyloženou šanci nám úvodní tlak nepřinesl. Paradoxně však udeřilo na druhé straně, kde včasným výběhem a pádem pod nohy zabránil náš brankář vyvíjející se šanci. V 15. minutě však naše obrana zapomněla na volného kapitána hostí, který po přihrávce šel sám na našeho brankáře, ten jeho pokus o obstřelení chytil. Hra se vyrovnala a přelévala od vápna k vápnu, ale žádnou vyloženou šanci si nikdo nevytvořil. Ve 35. minutě napřáhl ze třiceti metrů Jirka Malenda a pořádně protáhl gólmana hostí. To bylo bohužel z naší strany vše. Na druhé straně odpověděl podobnou střelou soupeř, jeho střela byla ještě tečována a jen o fous minula pravý horní roh naší brány. Bojovali jsme opět sami se sebou, měli jsme spoustu nevynucených chyb, které nás stály v letním parnu spoustu sil. Ještě horší to bylo v poslední minutě prvního poločasu, kdy naše obrana nedokázala odkopnout míč do bezpečí a nastřelený centr do vápna šikovně tečoval nabíhající hráč hostí – 0:1. Po rozehrávce rozhodčí první poločas ukončil.

Do druhé půle jsme nastoupili jako vyměnění. Soupeře jsme opět dostali pod tlak, zrychlili jsme rozehrávky, začali přesněji kombinovat a snažili se zakončovat každou akci. Aktivní hra nám přinesla první ovoce v podobě šancí Jirky Mlejnka a Henyho (Hussin). Soupeř měl v té době pouze jedinou šanci, kdy se hráč hostí snažil skákající míč lobem dopravit do sítě, Gronich jeho pokus chytil. V 60. minutě jsme se dočkali vyrovnání, kdy Marian Petránoš po centru do vápna nohou uklidil míč za záda brankáře hostí – 1:1. Nadále jsme soupeře tlačili a v 70. minutě dlouhý centrovaný míč brankář hostí podběhl, pouze jej tečoval a na zadní tyči číhající Heny jej „zametl“ do brány – 2:1. Po vedoucí brance převzal otěže zápasu soupeř a začal nás přehrávat, vrhnul všechny síly do útoku. Jeho snaha vyústila v 9 standardních situací, kdy mohl přímo ohrozit naší branku (6 rohových kopů, 3 přímé kopy). Naštěstí tyhle příležitosti naše obrana vyřešila bez větších problémů. Nutnost útoku otevírala soupeři trhlinky v obraně a tak jsme hrozili hlavně z rychlých brejků. Několikrát se do šance už dostával střídající Pavel Učeň, gólman hostí byl včasným vyběhnutím proti. Jednu z větších šancí v druhém poločase měl Jirka Mlejnek ve vápně soupeře udělal kličku poslednímu stoperovi a z otočky trefil nad. Další příležitosti ještě měli Jakub Sapák bohužel minul, střelu Martina Dohnala brankář hostí bez problémů kryl. Na stavu skóre se již do konečného hvizdu však již nic nezměnilo a tak jsme se dočkali první podzimní výhry na domácím hřišti.

Měli jsme blíže k vyššímu vítězství, bohužel se nám nedaří ve finální fázi. Pozitivum: Heny 2 zápasy = 2góly! Ve druhém zápase za sebou jsme prohrávali 0:1 a zápas buď zremizovali, nebo vyhráli. Náš manšaft sílu má, jen ji více prodat v domácích zápasech. Zatím se nám více daří na hřištích soupeře. To ovšem můžeme potvrdit v dalším kole, kdy hrajeme další nelehký zápas v Černé Hoře.