Rousínov "B"- TJ Ochoz u Brna 3:1 (0:1):

Rousínov "B"- TJ Ochoz u Brna 3:1 (0:1)

Sestava: Gronich Pavel - Čábelka Lukáš, Malenda Jiří, Sapák Jakub, Šváb Václav - Petrjánoš Marian, Dohnal Martin, Mlejnek Jiří, Klemensevič Lukáš (Hrazdíra Vít) - Trávníček Radek (Šnajdr Daniel), Klemensevič Ivoš (Muhamed Hussin)
Už od úvodu jsme naznačili, že jsme přijeli do Rousínova vyhrát. Byli jsme aktivnější a domácí tým jsme přehrávali. Hned ve třetí minutě zápasu se snažil technickou střelou prosadit Radek Trávníček, jeho střelu však obrana domácích tečovala, a míč skončil metr vedle tyče. Hned z následujícího rohu na míč nejvýše vyskočil Jirka Mlejnek, ovšem ze slibné pozice hlavičkoval nad. Náš nástup domácí poněkud zaskočil. Začali opatrněji a kupili chyby převážně v rozehrávkách, ze kterých jsme hrozili rychlými protiútoky. V 15. minutě jsme mohli poprvé skórovat, kdy se Radek Trávníček ocitl na vápně domácích a měl klid na zakončení, jeho střelu však parádně vytáhl gólman domácích konečky prstů na roh. Ve 20. Minutě se osmělili i domácí, jejichž útoky končili doposud v bezpečné vzdálenosti od našeho vápna, kdy se po individuální akci prokličkoval do našeho vápna sám útočník domácích, v poslední chvíli mu míč ukopl náš stoper Jirka Malenda. Pokoušeli jsme se zakončovat i ze střední vzdálenosti, ve 23. Minutě Vašek Šváb mířil vysoko nad a o chvilku později si obdobně vedl i Martin Dohnal. Ve 28. minutě nám ovšem zatrnulo, kdy se po delší odmlce ozvali domácí, po střele po zemi domácího záložníka tečoval Lukáš Čábelka míč do protipohybu našeho brankáře, naštěstí stála v cestě gólu tyč naší brány. Ve 32. Minutě jsme se mohli radovat z prvního vedoucího gólu v jarních kolech. Na hranici velkého vápna soupeře byl faulován Ivoš Klemensevič. Rozhodčí nařídil trestný kop, kterého se zhostil Martin Dohnal a střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci - 0:1. Domácí se snažilio vyrovnání, ale jejich útoky likvidovala spolehlivě naše obrana. Do konce poločasu jsme si ještě i my vytvořili několik příležitostí, avšak i ty zůstaly nevyužity. Do přestávky jsme šli za hubeného vedení 0:1.
Do druhého poločasu jsme my nastoupili jakoby po oslavách vítězného 1. poločasu. Na rozdíl od domácího celku, který nám hned v úvodu jasně naznačil, že s výsledkem něco hodlá dělat. Hned ve 47. minutě se jednoduše proháčkoval domácí útočník před Gronicha, kterého z úhlu naštěstí neprostřelil. Domácí nás přišpendlili k našemu vápnu a nebezpečně hrozili. Vybojovali si několik rohových kopů a standardních situací, po našich zbytečných chybách. Domácí hráči byli u všeho o krok dříve a v osobních soubojích začali náš celek převyšovat. Paradoxně jsme se ovšem do příležitosti dostali my po rohovém kopu, kdy si na hlavu nejvýše vyskočil Kuba Sapák, ovšem s jeho slabou hlavičkou si brankář domácích poradil. Nadále však udávali tempo hry domácí, který nás začali přehrávat převážně v záložních řadách. Když už se hra začala opět srovnávat a tlak domácích polevil, dostal v 68. minutě z ničeho nic kolmou přihrávku domácí útočník mezi naše obránce a podél vybíhajícího Gronicha zasunul míč do sítě - 1:1. Necelé 2. Minuty nás dělilo od další pohromy, kdy nám ukázal domácí záložník, jak se dohrávají souboje, kdy v pravém rohu našeho vápna u brankové čáry vybojoval již dávno ztracený míč s našimi dvěma obránci, dokázal se s ním otočit a jednoduše míč nastřelil před branku. Náš brankář úmysl sice vystihl, ovšem nastřelený míč neudržel a dobíhající útočník jednoduše skóroval- 2:1. Po obdrženém gólu jsme začali více útočit v 76. minutě měl vyrovnání na kopačkách Radek Trávníček, kdy už šel sám na brankáře domácích, jeho pokus o obstřelení gólman domácích vyrazil na roh. A tak se trestalo na druhé straně. Výborně hrající domácí záložník prošel sám snad přes čtyři naše hráče až do vápna a nikým neatakovaný bezpečně po zemi Gronicha obstřelil ke vzdálenější tyči -3:1. Ke konci jsme hru už otevřeli úplně a všechno vsadili na útok, který pro nás vyzněl, jako obvykle, nikterak nebezpečně pro soupeře. Ještě mohl vykřesat jiskřičku naděje Lukáš Čábelka, který se dostal přesnou přihrávku po zemi do vápna soupeře, ovšem jeho zakončení podtrhlo naši střeleckou nemohoucnost, střela skončila vysoko nad bránou domácích. Závěr zápasu už byl jen vyhecovaný ne-příliš přesnými rozhodnutími rozhodčího. Nevybíravý zákrok na Lukáše Čábelku u postraní čáry mohl klidně rozhodčí ocenit žlutou kartou, na druhou stranu mohl vidět náš stoper při faulu na pronikajícího útočníka domácích klidně i červenou.
Další kolo nám přineslo další ránu a bude hodně těžké ji zacelit, protože jsme pouhý bod od sestupu a dokonce soutěže nás čeká nejtěžší los ze všech zachraňujících.