Senioři, aneb staří páni:

Senioři, aneb staří páni

Tradice fotbalových klání „starých pánů“ je stejně stará, jako fotbal v Ochozi. Po vybudování hřiště byl první zápas této kategorie sehrán v roce 1955 se starými pány ČAFC Židenice. Potom se hrála celá řada zápasů přátelských. Velký zájem byl i o interní utkání „ženatí – svobodní“. V roce 1978 začala tradice pohárových turnajů hráčů nad 35 roků, ve kterých se utkávají do dnešní doby tradiční rivalové z Babic, Bílovic, Řícmanic a Ochoze střídavě na hřišti daných oddílů. 1.turnaj se hrál v Řícmanicích. Nutno dodat, že i v této kategorii, zejména v prvních 20-ti ročnících, kdy náš oddíl reprezentovali vesměs hráči z týmů šedesátých a sedmdesátých let, jsme byli velmi úspěšní a řadu turnajů vyhráli.

Náš oddíl patřil k zakladatelům  Ligy starších pánů města Brna, kterou jsme úspěšně hráli v letech 1994- 1996. Mezi našimi soupeři byli mužstva Zbrojovky 78, Mediánek, Žabovřesk, Bystrce, Líšně, Komína, Tuřan, Chrlic, Moravské Slávie. Rádi na ochotském hřišti hráli „kopáči“ jako Karel Kroupa, Karel Jarůšek, Pepa Hron a všichni ostatní borci z mistrovské Zbrojovky, ale i jinýchoddílů. Pro pokročilý věk většiny hráčů, jsme tuto soutěž v roce 1996 opustili, ale OLD BOYS liga se v Brně hraje stále.