Svet-Stranek.cz
TJ Ochoz u Brna - oddíl kopané

A muži - I.B.třída, skupina A:

A muži - I.B.třída, skupina A

8.kolo 24.9.2011
Sokol Švábenice : TJ Ochoz u Brna 1:1 (1:1)
Branky za Ochoz: Muhamed Hussin
Sestava: Gronich Pavel-Malenda Jiří, Klemensevič Ivoš, Šváb Václav (Jan Vaculík), Čábelka Lukáš-Řičica Jakub, Sapák Jakub, Dohnal Martin (C), Trávníček Radek-Muhamed Hussin, Učeň Pavel (Junek Martin)

V 8. kole 1B třídy skupiny A krajské soutěže jsme zajížděli na hřiště celku Sokola Švábenic, kde nás přivítalo opět krásné slunečné počasí, kvalitní travnatý povrch, početná divácká kulisa a hlavně kvalitní soupeř, povzbuzený nečekaně vysokou výhrou (7:0) z posledního kola na hřišti AFK Tišnov. Náš tým, oslabený o absence až 5-ti hráčů (Jirka Mlejnek, Vít Hrazdíra, Roman Telíšek, Lukáš Klemensevič a Tomáš Gazda) přijel v poslepované sestavě. Svoji premiéru v základní sestavě si odbyl mladík Pavel Učeň a Muhamed Hussin (Henny). Na lavičce nám zůstali jen další mladík Martin Junek a výpomoc z naší rezervy Jan Vaculík.

Podle očekávání nás soupeř hned od úvodního hvizdu rozhodčího zatlačil na naši polovině. Rychlými kombinacemi dostával naši obranu pod velký tlak. Netrvalo dlouho a domácí zahrávali první rohový kop. Přetažený centr hlavičkoval neobsazený soupeř naštěstí nad naší branku. O chvilku později se opakovala stejná situace a dopadla obdobně. Další průniky soupeře se naší obraně dařilo likvidovat a zakončení blokovat. Třetí roh soupeře, v úvodních deseti minutách, boxoval náš brankář míč přímo z hlavy soupeře do bezpečí. Ve 12.minutě se ovšem domácí dočkali. Za obranu si zaběhl Kapounek a sám před našim gólmanem nezaváhal - 1:0. Domácí cítili šanci navýšit svoje vedení a dál se tlačili do zakončení. Naše obrana však pracovala velmi dobře, zejména Jirka Malenda na postu pravého obránce prokazoval svoji univerzálnost a trápil útočníky soupeře svým nejlepším výkonem v sezóně. Domácí se do nějakých vyložených šancí nedostávali. Nejnebezpečnější střelu po zemi z hranice velkého vápna k levé tyči naší branky Gronich vytlačil na roh. Po čtvrt hodině hry tlak soupeře trošičku začal opadat a my jsme se začali osmělovat. Začali jsme soupeře přehrávat ve středu pole a dvojice Martin Dohnal a Jakub Sapák, začali diktovat naši hru více dopředu. Rychlými kombinacemi jsme se dostávali až k zakončení. Střelecké pokusy Martina Dohnala a Radka Trávníčka sice o kousek minuly bránu, ale střely vůbec nebyly marné, navíc jsme soupeři jasně dali najevo, že si musí na nás taky dát pozor. Ve 25min ovšem domácí zaváhali. Po rohovém kopu domácí brankář nejistě boxoval do Henyho a míč skončil v síti – 1:1. Krátce na to měl velice aktivně hrající Heny další šanci, svoji levačkou však bránu domácích minul. Velice mile v této fázi hry překvapil i mladík Pavel Učeň, který se zapojoval výborně do našich kombinací. Domácí i nadále hrozili dopředu, ale jejich snaha končila na výborně hrající naší obraně a nebo v náručí Pavla Gronicha. Jelikož ani my jsme si do poločasu žádnou velkou šanci nevytvořili, šlo se do kabin za pro nás nadějného stavu 1:1.

Druhý poločas opět zahájili aktivněji domácí. Hned po rozehrání se míč dostal k levému záložníkovi domácích a ten stříleným centrem, který se překvapivě stočil do branky, vyzval Gronicha k parádnímu zákroku. Ten míč s námahou vyrazil. Zpětný centr do našeho vápna už v pohodě sebral z hlavy nabíhajícímu útočníkovi domácích. My jsme ovšem také nezůstávali pozadu. Nadále jsme hráli aktivně dopředu a snažili jsme se o další střelecké zakončení. Zejména Martin Dohnal a Radek Trávníček. Hra se přelévala ze strany na stranu. Byly vidět pěkné kombinace, jak v podání domácího mužstva tak i u našich. Hra měla spád a rušno bylo každou chvilku před oběma brankami. Obě mužstva se snažili každopádně svoje akce zakončovat, protože rychlé brejky byly pro oba soupeře velmi nebezpečné. To platilo po celý zápas. Domácí si vypracovali za celý zápas 8 rohových kopů. My jen 4. Ale i ty byli velice nepříjemné. V 60. min propadnul míč po rohu až na nohu Henyho, ten však již míč nestačil lépe usměrnit a branku netrefil. Domácí odpovídali aktivním útokem v 65.min prošel domácí hráč od rohového praporku až k nám do vápna. Jeho nastřelený míč před branku však Gronich chytil. O chvilku později na další přetažený centr na zadní tyč 2 domácí hráči nedosáhli a míč skončil v zámezí. V 75. min jsme opět zahrozili střelou. Martin Dohnal napřáhl svou levačkou ze třiceti metrů a trefil břevno domácí brány. Soupeř na to odpověděl také střelou z dálky, která jen o kousek minula pravou tyč naší branky. Dalším překvapením v zápase byl výkon střídajícího Martina Junka, který vystřídal Pavla Učně. Komplikace nám nastala o něco později, kdy se při střetu se soupeřem zranil Vašek Šváb. S přibývajícím časem a tlakem domácích to bylo velice citelné oslabení. Do hry naskočila poslední naše možnost na střídání Jan Vaculík. Domácí tým se dostával do tlaku a my jsme hrozili pouze z brejků, ty ovšem, jak se později ukázalo mohli rozhodnout v náš prospěch. Nejdříve ale hrozili domácí, největší šanci jsme jim ale nabídli samy. Nepříliš ideální rozehrávka Pavla Gronicha na Lukáše Čábelku, ten míč ztratil, a domácí útočník šel zcela sám na naši bránu. Našeho brankáře, který se mu vrhnul pod nohy, se snažil dloubákem přehodit, naštěstí překopl i naší branku. Ke konci zápasu domácí vrhli všechny síly do útočení, chtěli rozhodnout zápas, ovšem vše mohlo být zcela jinak. Tlak domácích jsme eliminovali rychlými brejky, zejména Martin Dohnal měl tři šance, kdy už šel téměř sám na domácího brankáře, poprvé se snažil vyběhnutého brankáře domácích lobovat, ale přelomoval i branku domácích, podruhé volil přihrávku na ještě lépe postaveného Henyho, ten však na míč nedosáhnul, navíc pomezní signalizoval postavení mimo hru a do třetice si Martin vedl obdobně, jako v prvním případě. Jelikož i domácí ze stále sílícího tlaku už nic nevytěžili, skončil zápas dělbou bodů.

Remíza zasloužená a pro nás i příjemně překvapivá, vzhledem k absencím, které nás provázely. Těžko říci, kdo měl vyhrát. Soupeř nás tlačil, ale na vyložené šance si troufám říct, že jsme měli na vrch. Obzvláště v závěru zápasu. Chtěl bych poděkovat všem klukům za velmi dobrý výkon a odpovědný přístup. Setkal jsem se několikrát s tím, že tam jedeme hlavně nedostat výprask, nakonec jsme urvali bod!! Hlavně „mlaďoši“ dnes ukázali, ne že mohou být platnými hráči, ale že jsou platní a můžeme s nimi počítat. Tak snad se ukážeme i konečně doma před domácím publikem proti rezervě Rusínova.
návštěvníků stránky
celkem167 731
tento týden335
dnes74