13. kolo 30 .10.2011
TJ Ochoz u Brna : Svratka Brno 4:0 (1:0)
Branky: Mlejnek Jiří 2x, Muhamed Hussin, Trávníček Radek

Sestava: Gronich Pavel - Malenda Jiří, Klemensevič Ivoš, Sapák Jakub, Čábelka Lukáš - Petrjánoš Marian (Hrazdíra Vít), Trávníček Radek, Řičica Jakub (Klemensevič Lukáš) - Muhamed Hussin, Mlejnek Jiří

Ve 13. kole 1.B třídy sk. A jsme přivítali na našem hřišti celek Svratky Brno. Soupeř po vítězství v Medlánkách 2:1 nechtěl rozhodně odjet s prázdnou. My jsme, v oslabené sestavě, z Tišnova málem dovezli bod, o který jsme přišli až 2 minuty před koncem zápasu. Proti Svratce opět nastoupil, po jednokolové pauze Martin Dohnal a na lavičce se konečně objevil po dlouhém zranění Lukáš Klemensevič.

Od 1. minuty jsme dali jasně najevo, že chceme jednoznačně zvítězit! Už ve druhé minutě jsme měli výhodu přímého kopu, obrana hostí odvrátila. O chvilku později se dostal k míči Martin Dohnal a jeho slabší ale nepříjemně skákavou střelu gólman hostí vyrazil pouze před sebe a před dobíhajícím Jirkou Mlejnkem, který by zakončoval do prázdné branky, těsně odkopnul míč na roh obránce hostí. Další šanci si vypracoval aktivně hrající Jirka Mlejnek při průniku do vápna soupeře, ale jeho zakončení na „dlouhou tyč“ chyběla přesnost. Nakonec jsme se přece jen dočkali ve 12. minutě zápasu, kdy se k odraženému míči ve vápně soupeře dostal opět Mlejnek a prostřelil z blízka brankáře hostí - 1:0. Čekal se z naší strany pokračující tlak, měli jsme ještě možnost navýšení vedení, když jsme zahrávali Martinem Dohnalem přímý kop téměř z hranice šestnáctky. Brankář hostí pokus chytil. Od té doby, jakoby jsme se zalekli vedení a začali jsme příliš kazit, uchýlili jsme se k nepřesným nákopům a chyběla nám mezihra. Toho soupeř využil k několika rychlým brejkům. Začal nás přehrávat a dostával se do slibných příležitostí. Ve 20. minutě se poprvé dostal do šance útočník hostů, po krásné kolmici ze středu pole, šel téměř sám na naší bránu, jeho pokus o obstřelení našeho gólmana skončilo mimo naší bránu. Další snad největší šanci hostí v zápase spálil stejný útočník hostí, kdy jeho spoluhráč po pravé straně zatáhl míč až do našeho vápna a přihrávkou před bránu jej vybídl ke skórování, naštěstí pro nás branku, z pozice mezi malým vápnem a penaltou, netrefil. Nám se nadále nedařila kombinační hra, začali jsme více diskutovat s rozhodčím a soupeř opět hrozil. Nepovedený centr skončil na tyči naší brány, zbytečný přímý kop z 35-ti metrů se stal kořistí našeho brankáře a ve 35. minutě musel Gronich opět zasahovat, když parádním zákrokem vyrazil nebezpečnou hlavičku soupeře na roh. Na naši další šanci jsme čekali až téměř do konce první půle, kdy míč od Mariana Petrjánoše proputoval až k Jirkovi Mlejnkovi, ten zakončoval z voleje již ve vápně soupeře, ale mířil pouze doprostřed brány, kde stál připravený brankář hostí. Naši bídnou hru od vstřelení branky korunoval Radek Trávníček žlutou kartou za zbytečné protesty již po odpískání závěru 1. poločasu.

O přestávce proběhlo mytí hlav a do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním vše napravit. Začali jsme opět hrát naší hru a začali jsme soupeře přehrávat a hrozili z rychlého přechodu do protiútoku. V 53. minutě dostal Jirka Mlejnek krásnou kolmici do běhu a šel sám na brankáře, zakončoval po zemi podél vybíhajícího gólmana hostí – 2:0. O chvilku později mohl završit svůj hetrick, když šel opět sám na bránu hostí, tentokrát se rozhodl pro kličku, ale na dvakrát jej gólman hostí vychytal. Hosté se snažili vstřelit kontaktní gól, avšak jejich snaha končila před naším vápnem pozorně hrající naší obranou. Naše výpady do otevřené obrany však byly velice nebezpečné, další superšanci jsme měli opět při samostatném nájezdu na bránu soupeře, tentokrát v podání Mariana Petrjánoše, který tváří v tvář gólmanovi hostí volil kličku do prava avšak jeho zakončení chyběla razance a míč z brankové čáry ještě vykopával obránce hostí, ale přímo na nohu dobíhajícího Jirky Mlejnka, který okamžitě střílel, bohužel opět tentýž obránce úspěšně zaskočil svého gólmana. V 65minutě ovšem přišla černá kaňka celého zápasu. Při dalším našim protiútoku, se do samostatného nájezdu dostával Kuba Řičica. Stoper hostí jej skluzem zezadu hrubě fauloval, následovala jasně červená karta a stop pro obránce hostí, ovšem bohužel také stop na delší dobu pro našeho Kuby Řičicu, kterého se zlomenou nohou odvezla sanitka do nemocnice. Za Kuby naskočil Lukáš Klemensevič na levý okraj zálohy. Další nebezpečný výpad do zdecimované obrany hostí jsme měli v 75. minutě. Marian Petrjánoš šel opět sám na bránu hostí, tentokrát volil ještě přihrávku na lépe postaveného Henyho (Hussin). Ten do prázdné brány nezaváhal – 3:0. Zcela neškodný soupeř se již do šance v druhé půli nedostal. Jediné zakončení jejich akce skončilo nad naší bránou. Poslední zápis do gólového rejstříku si zapsal v 85. minutě Radek Trávníček. Jak jinak než po samostatném nájezdu, kdy jednoduše obstřelil vybíhajícího brankáře - 4:0.

Zejména zlepšeným výkonem ve druhé půli jsme jednoznačně rozhodli zápas, který mohl skončit i větším debaklem hostů. Bohužel jsme také přišli o jednoho spoluhráče ze základní sestavy. Kubo, jsme s tebou!!!!