A muži - I.B.třída, skupina A

12. kolo 23.10.2011
Tišnov : TJ Ochoz u Brna 1:0 (0:0)
Sestava: Gronich Pavel (C)- Malenda Jiří, Klemensevič Ivoš, Sapák Jakub, Čábelka Lukáš - Petrjánoš Marian, Trávníček Radek, Mlejnek Jiří, Řičica Jakub (Hrazdíra Vít) - Muhamed Hussin, Učeň Pavel

12. kolo bylo z naší strany opět citelně poznamenáno absencemi. K dlouhodobě nemocnému Vaškovi Švábovi a Lukáši Klemensevičovi, přibyl z rodinných důvodů i náš kapitán Martin Dohnal, kterého zastoupil na středu pole Jirka Mlejnek. Z posledních dvou kol si soupeř připsal dvě výhry a to na horké půdě v Kunštátě (3:0) a doma nad Svratkou Brno (7:0). Oba výsledky napovídaly, že nás čeká nelehký zápas.

1. poločas probíhal za mírné převahy domácích. My jsme obranou fázi zvládali znamenitě, naše obrana se zbytečně příliš nezatahovala a snažila se aktivně doplňovat naši zálohu. Soupeř se přes náš obraný val snažil projít (jak je pro Tišnov typické) kombinační hrou, ale ta končila většinou před naším vápnem.. a zahušťovat a snažili jsme se pozorně bránili a tak většina útoků domácího mužstva končilo ještě před naším vápnem a propadlé míče si náš brankář v klidu posbíral. O největší rozruch první půle se na polovině soupeře postaral souboj Henyho se soupeřem. Domácí hráč v hlavičkovém souboji špatně došlápnul a zlomil si nohu. Hřiště musel opustit na nosítkách a přijela i sanitka. Hra nadále pokračovala ve stejném tempu. Domácí si vypracovali několik rohových kopů. My jsme zahrávali ve 30 minutě trestný kop Radkem Trávníčkem asi ze 35-ti metrů, ovšem vysoko nad. Do první gólové šance se dostali domácí ve 35. minutě, kdy centrovaný míč za naší obranu Kuba Řičica minul a za ním dobíhající domácí hráč naštěstí minul branku. Největší šanci 1. poločasu si domácí vypracovali až v samotném závěru první půle, kdy zahrávaný rohový kop na přední tyč útočník domácích hlavou tečoval a Gronich na brankové čáře míč reflexivně vyrazil. Za, pro nás, nadějného stavu 0 : 0, se šlo do kabin.

2. poločas začali domácí ofenzivněji, ovšem hned v úvodu jsme to byli my, kdo mohl první rozvlnit síť soupeře. Jirka Mlejnek po krásném uvolnění ve vápně z otočky zakončoval, ovšem i domácí brankář ukázal své kvality a jeho pokus bravurně vyrazil na roh. Domácí přitlačili na pilu a útoky se na naši bránu valil jeden za druhým. Naše obrana měla plné ruce a nohy práce s kombinační hrou domácích. Tlak sílil, domácí zahrávali opět několik rohových kopů a trestných kopů, které naštěstí domácí hlavičkovali mimo, nebo skončili v náručí našeho gólmana. V 55. minutě dostal domácí útočník přihrávku mezi naše obránce, u míče byl Jirka Malenda o chviličku dříve, ale jeho malou domů domácí hráč vystihl a Gronich zachraňoval skokem pod nohy dobíhajícího útočníka. O chviličku později zahrávali domácí trestný kop. Po zemi přihrávkou do našeho vápna se dostal do gólové šance domácí záložník, ovšem ten trefil vyběhnutého Gronicha do nohou. A do třetice se aktivní pravý záložník dostal po pěkné kombinaci do našeho vápna a přihrávkou vybídnul svého spoluhráče ke skórování do odkryté branky, Gronich i tuhle střelu vyrazil do bezpečí. V téhle fázi hry se nám nedařilo udržet míč na půli soupeře. Všechny odkopnuté míče se vraceli ihned zpět do blízkosti našeho vápna. Soupeř hrozil kombinační hrou a dostával se do brankových příležitostí. Do našeho vápna létal jeden centrovaný míč za druhým. V 85. minutě sebral gól z hlavy domácímu hráči opět Gronich. Rozhodující okamžik nastal v 88. minutě, kdy nakopnutý míč za obranu směřoval k domácímu útočníkovi. Víťa Hrazdíra jej ještě předskočil, hráč domácích jej požďuchnul a míč po odskoku od země Víťovi narazil do oblasti žeber a podpaždí (Víťa se snažil ještě rukou uhnout a zvedl ji nahoru) do té doby výborně pískající rozhodčí odpískal velice necitlivě a přísně Víťovi Hrazdírovi hru rukou. Trestný kop pak domácí Fic z našeho vápna trefil přesně za tyč Gronichovi branky. Ten na míč přes hromadu těl všech hráčů příliš neviděl a už později reagoval a nedosáhl na něj- 1:0. Na naší prohře už nic nezměnil trestný kop Radka Trávníčka, který se snažil centrovat do vápna střílený míč, bohužel jen na hlavu domácích obránců. Po odehrání rozhodčí hru ukončil, a tak jsme museli podruhé v krátké době polknout velmi hořkou pilulku prohry v posledních dvou minutách utkání (viz. Černá Hora).

Další těsná prohra, je pravda, že nám tentokrát chyběla, díky absencí, trošku kvalita v útočné fázi. Ovšem musím za sebe říct, že to kluci vynahradili bojovností. Podali jsme sympatický výkon na hřišti jednoho z nejkvalitnějších mužstev v naší skupině. Opět jsme ukázali, že můžeme konkurovat i ve „slabší“ sestavě a počítat s mladými. Každopádně se má Svratka Brno na co těšit!!!