1. kolo 06 .10.2011
TJ Ochoz u Brna : VeverskáBitýška 3:1 (1:0)
Branky: Muhamed Hussin, Malenda Jiří, Dohnal Martin

Sestava: Gronich Pavel - Čábelka LukášMalenda Jiří, Klemensevič Ivoš, Sapák Jakub, Klemensevič Lukáš (Telíšek Roman) - Petrjánoš Marian (Hrazdíra Vít), Trávníček Radek, Malenda Jiří - Muhamed Hussin (Učeň Pavel), Mlejnek Jiří

V dohrávce 1. kola 1.B. třídy krajské soutěže, jsme hostily poslední tým tabulky, Veverskou Bitýšku. Případné vítězství, by nás posunulo opět kousek do klidnějších vod ve středu tabulky. Naopak soupeř potřeboval vylepšit výchozí pozici k jarním odvetám v boji o záchranu v naší skupině.Takže opět se mělo o co hrát.

Hned od úvodního hvizdu jsme převzali iniciativu a hned v první minutě měl blízko ke vstřelení první branky Jirka Mlejnek, bohužel skákající míč trefil do připraveného brankáře hostí. Ihned po zahrání rohového kopu se k zakončení dostel Martin Dohnal, technickou střelou mířil těsně nad bránu našeho soupeře. Veverská bitýška se hned od úvodu zatáhla a čekala na brejky. Po jednom z nich se dočkali, když po ojedinělém výpadku zahrávali trestný kop, který sice skončil v naší síti, ale po předchozím postavení mimo hru dorážejícího hráče, ligový rozhodčí Pelikán branku neuznal. V této fázi zápasu se hra začala trošku vyrovnávat, obě obrany pracovaly spolehlivě a tak útočné snahy obou týmů končily na vápně a nebo nepřesném zakončení. ve 20. minutě jsme se dočkaly, když se k odraženému míči dostal Radek Trávníček a z 25-ti metrů po zemi vystřelil. Na neštěstí hostujícího brankáře, stihnul Heny (Hussin) ještě míč lehce tečovat a míč skončil v síti soupeře - 1:0. Opět jsme převzali iniciativu a chtěli vstřelit druhý gól. Vypracovali jsme si několik příležitostí, ale když už jsme se dostávali téměř do samostatných nájezdů (jirka Mlejnek a Marian Petrjánoš), bohužel obrana hostí ještě stačila naše vyvíjející se šance zabrzdit. Hosté hrozili pouze velice dobře zahrávanými 3 rohovými kopy. Avšak jedinou "propagační" střelu mezi naše tyče za první poločas vyslali až po půlhodině hry. Jelikož i my jsme nevymysleli recept na překonání obraného valu hostí, šlo se do přestávky z jednogólovým náskokem.

2. poločas začal z obu stran velice svižně. Hra se po rychlých kombinací přelévala od vápna k vápnu. Soupeř, jako by ožil a začal nás přehrávat zejména po lajnách, odkud několikrát zatáhl míč a po stříleném centru před naši bránu hodně zatápěl. Gólové šance se dočkal v 55. minutě, kdy po zbytečném faulu na hranici vápna z pravé strany zahrával přímý kop. Střílený centr Gronich špatně vyrazil a od pohromy nás zachránil Jakub Sapák, který výtečně zaskočil za našeho brankáře. Gronich se vyznamenal o chvilku později, kdy se z voleje do odraženého míče opřel záložník hostí a jeho bombu z 20-ti metrů parádně vyrazil na roh. Ale ani po téhle šanci jsme se neponaučili a soupeř měl v 60. minutě ještě větší výhodu. Pronikajícího hráče hostí lehce štrejchnul Kuba Sapák a rozhodčí Pelikán ukázal na značku pokutového kopu. Nutno dodat, že kontakt tam byl, ikdyž se útočník hostí velice ochotně skácel k zemi. Gronich sice stranu vystihl, ale na razantně kopnutou střelu nedosáhl - 1:1. Obdržený gól nás , jako povětšinou, nakopnul a začali jsme opět soupeře přehrávat. Netrvalo dlouho a svůj průnik podél vápna z levé strany gólově na dlouhou tyč zakončil Jirka Malenda.To běžela 65. minuta -2:1.Rychlá a důležitá odpověď! Když 70. minutě napřáhl po individuální akci Martin Dohnal z 25-ti metrů, bylo to- 3:1[B] čekal se klidný závěr zápasu. Ale opak byl pravdou, soupeř sympaticky nesložil zbraně a nadále zatápěl po rychlých protiútocích, obvzláště z rohových kopů, velice nebezpečně zahrávaných, to v našem vápně hořelo. Naštěstí již soupeř branku nevstřelil a velké závěrečné drama se nakonec nekonalo. Důležité vítězství nás posunulo do "klidnějších" vod. Ale nesmíme usnout na vavřínech, protože je soutěž velice vyrovnaná a dvojí zaváhání nás opět posune do boje o záchranu.