Veverská Bitýška : TJ Ochoz u Brna 1 : 3 (0:0):

Veverská Bitýška : TJ Ochoz u Brna 1 : 3 (0:0)

Sestava: Gronich Pavel - Čábelka Lukáš, Šnajdr Daniel, Šváb Václav, Klemensevič Lukáš - Hrazdíra Vít (Učeň Pavel, Mohamed Hussin), Dohnal Martin, Mlejnek Jiří (Trávníček Radek), Petrjánoš Marian - Klemensevič Ivoš, Malenda Jiří
Branky za Ochoz: Dohnal Martin, Čábelka Lukáš, Malenda Jiří
V dohrávce 14. kola naší soutěže jsme zavítali na horkou půdu Veverské Bitýšky. Jedině vítězství nebo rem9ya zajišťoval domácímu celku jistou záchranu v 1.B třídě, po penalizaci odpočtem 3 bodů domácímu týmu nám také ještě vysvitla naděje na záchranu. V našem případě jsme museli ještě čekat na výsledky z ostatních skupin. Každopádně se schylovalo k velké bitvě za úmorného vedra, která byla pro oba týmy životně důležitá.

Od úvodního hvizdu se oba celky pustily, hra se přelévala ze strany na stranu, my jsme se prosazovali kombinační hrou a domácí spoléhaly na dlouhé nákopy na své útočníky. Jako první se do možnosti dostali domácí, kdy po průniku po levé straně poslal před naší bránu domácí útočník střílený centr, se kterým si Gronich poradil. V 6 minutě bylo ještě hůře, když opět hráč domácích prošel do našeho vápna a z ostrého úhlu se snažil zakončit naštěstí jeho zakončení chyběla přesnost a míč skončil vedle branky. Vb 8 minutě jsme se poprvé o sobě dali vědět mi, Ivoš Klemensevič už pronikal do vápna, ale jeho zakončení rovněž chyběla přesnost. Nadále se ve vysokém vedru hrálo ve vysokém tempu. Ve 12. minutě vyzkoušel poprvé pozornost domácího gólmana výborně hrající Martin Dohnal, jeho nepříjemnou střelu s odrazem od země domácí brankář na dvakrát zneškodnil. O chvilku později zakončoval z hranice velkého vápna Ivoš Klemensevič, jeho střele však chyběla razance a pro brankáře domácích nebyl problém střelu chytit. Domácí taky nezůstávali pozadu a v 23. minutě měli výhodu přímého kopu. Na přetažený centr si nejvýše vyskočil zadák domácích a hlavičkou vracel zpět před bránu přesně na hlavu domácího útočníka a ten poprvé rozvlnil síť, ovšem pro jeho postavení mimo hru, nemohl být gól uznán. Obě obrany pozorně bránily a nikoho do velké gólové šance nepouštěli. Jakmile se někdo dostal k zakončení, okamžitě střílel, nebo se utopil v sítích obran. To platilo pro oba celky. Ovšem bojovnost se nedala upřít u žádného týmu. Nejblíže k prvnímu gólu byli domácí, když ve 35. minutě ze 30-ti metrů z trestného kopu napřáhl domácí hráč a balón jen olíznul levou tyč naši branky. My jsme odpověděli ve 39. minutě, když Martin Dohnal střílel těsně vedle tyče branky domácích. Brankář už jen pouze střelu sledoval. A když se nechytila ani Martinova střela, šli jsme do kabin za bezbrankového stavu, který zajišťoval jistou záchranu pro domácí.
O konci účinkování Veverské Bitýšky v 1.B. třídě rozhodla naše parádní úvodní 15-ti minutovka druhé půle. Už ve 47. minutě krásně napřáhl ze 30-ti metrů Martin Dohnal a svoji levačkou vyhnal všechny pavouky z levého horního rohu domácí branky – 0:1. Další šok přišel již v 50. minutě, kdy Marian Petrjánoš prošel po levé straně až do vápna, a přihrávkou po zemi našel z pravé strany dobíhajícího Lukáše Čábelku, který se do prázdné brány nemýlil – 0:2. Oba góly nás nabudili ještě k větší aktivitě, v 58. minutě vybojoval Radek Trávníček míč a šel sám na domácího brankáře, volil ještě přihrávku na nabíhajícího Jirky Malendy a ten opět do prázdné branky potvrdil naše vedení - 0:3. Lepší úvod 2. poločasu jsme si nemohli přát. Hlavním úkolem v této fázi hry bylo, vydržet co nejdéle bez inkasovaného gólu. Domácí tým ani třetí branka zcela nepoložila a nadále se snažili vstřelit kontaktní gól. Vytvořili si několik rohových kopů, které naše obrana odvrátila. Bojovnost se domácím vyplatila až v 74. minutě, kdy z 30-ti metrů z poza hráče vystřelil domácí záložník, Gronich na tečovanou střelu zareagoval pozdě a bylo to - 1:3. Domácí vstřelený gól nabudil a dostávali nás pod tlak. Vytvořili si několik slibných standardních situací, které naše obrana s námahou odvracela. V 78. minutě do našeho vápna prošel útočník domácích , naštěstí jeho zakončení Dan Šnajdr stihl zblokovat. Jako přes kopírák se situace opakovala v 80. minutě, slabé zakončení tváří v tvář našemu brankáři skončilo v jeho náručí.Své zaváhání ze 74. minuty náš brankář odčinil v 83. minutě kdy se do zakončení z hranice šestnáctky dostal domácí hráč, jeho tvrdou střelu Gronich na dvakrát zkrotil ještě před dotírajícími domácími hráči. Běžela 86 minuta a do vápna se sám dostal aktivní domácí útočník, jeho zakončení opět skončilo mimo naší branku. S přibývajícím časem tlak domácích pomalu slábnul a vše se chýlilo k naší velké radosti z vítězství a spontánní radosti z možné záchrany, která vypukla po hned závěrečném hvizdu výborně pískajícího rozhodčího.
Po vítězném oslavném pokřiku přišla ovšem ledová sprcha. Všechny výsledky zachraňujících se celků z ostatních skupin, které mohli ovlivnit počet sestupujících v naší skupině hrály proti nám. Radost a nadšení z výhry z našich tváří okamžitě vyprchala.V kabině zavládlo hrobové ticho. Nikdo nemohl uvěřit, že po dvouletém účinkování Ochoze u Brna v krajské soutěži, přijde pád zpět do okresního přeboru.